Menu
м. Львів, вул. Погулянка, 6; Час роботи: понеділок-п'ятниця: 9.00-19.00; субота: 10-16, неділя: вихідний

Ендоскопія

Відеогастроскопія — найточніший і найінформативніший метод  діагностики захворювань стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.

Рекомендується  проводити езофагогастродуоденоскопію  ПІД ЗАГАЛЬНИМ НАРКОЗОМ. Це дає можливість лікарю  отримати більше інформації  за більш короткий проміжок часу, а також покращує умови для  проведення лікувальних процедур. Для пацієнта проведення гастроскопії під загальним наркозом дає можливість перенести обстеження  максимально комфортно.

Колоноскопія (відеоколоноскопія)  найінформативніший  і найточніший метод діагностики захворювань товстого кишечника. Дозволяє за допомогою відеодатчика виводити зображення обстежуваних  ділянок на монітор, в багаторазовому збільшенні.

Підготовка до ендоскопічного обстеження

Світовим стандартом ендоскопічного дослідження є попередня консультація лікаря – ендоскопіста, та при потребі суміжних спеціалістів (гастроентеролога, хірурга, проктолога). Ефективність ендоскопічних досліджень залежить від якісної, адекватної підготовки до обстеження пацієнта, оскільки дозволяє зменшити тривалість ендоскопічного обстеження та уникнути його повтору.

Загальні рекомендації щодо підготовки до ендоскопічного обстеження:

• Останній прийом їжі за 8-10 годин до проведення діагностики. За день перед обстеженням, увечері до 20:00 — легка вечеря. Виключити прийом грубої, гострої їжі, салати, шоколад, насіння, горіхи, алкоголь. Не приймати активоване вугілля і препарати з вмістом заліза;
• Вранці в день дослідження до процедури — не пити, не приймати їжу, не курити, не приймати ліки в таблетках (капсулах) всередину;
• Дозволяється чистити зуби, пити негазовану воду за 3-4 години, приймати ліки, які можна розсмоктувати в порожнині рота, не проковтуючи або взяти з собою, робити ін’єкції лікарських препаратів;
• Якщо у хворого є результати раніше виконаних ЕГДС, необхідно взяти їх на прийом (для визначення динаміки захворювання) і біопсії (для уточнення показань до повторної біопсії).

Що дозволяється, а що ні:

Явка як мінімум за 5 хвилин до призначеного часу;
Вранці в день дослідження ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
• снідати і приймати будь-яку їжу, навіть якщо дослідження проходить у другій половині дня;
• приймати ліки в таблетках (капсулах) всередину, за винятком рекомендованих лікарем;
• палити;
• жувати жуйку.
Вранці в день дослідження ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:
• чистити зуби;
• робити УЗД черевної порожнини та інших органів
• за 3-4 години пити воду, неміцний чай з цукром (без хліба, варення, цукерок);
• приймати ліки, які рекомендував лікар або взяти з собою;
• робити ін’єкції, якщо не потрібно після уколу приймати їжу і немає можливості зробити ін’єкції після процедури.
Перед дослідженням потрібно зняти знімні зубні протези, пірсинг, окуляри, краватку і т.п.
напередодні ввечері : вечеря, що легко засвоюється (без салатів!) до 20.00 год:
Ніякої спеціальної дієти не потрібно, але:
— шоколад (шоколадні цукерки), насіння, горіхи, гострі страви і алкоголь виключити за 2 дні;
— при дослідженні з 11 години і пізніше — бажано вранці і за 3-4 години до процедури випити дрібними ковтками один стакан негазованої води або неміцного чаю (без варення, цукерок, печива, хліба та ін.);
Важливо, щоб одяг був просторим, воріт і ремінь розстебнуті; не користуватися духами, одеколоном; своєчасно попередити лікаря про наявність лікарської, харчової та іншої алергії.