Menu
м. Львів, вул. Погулянка, 6; Час роботи: понеділок-п'ятниця: 9.00-19.00; субота: 10-16, неділя: вихідний

Онколог

До онкологічних захворювань відносять всі види злоякісних пухлин. Характеризується рак утворенням та зростанням аномальних клітин всередині організму. Поки в медицині немає достовірної відповіді на питання, чому ці «рідні» організму клітини набувають злоякісний характер. Але, про розвиток захворювань вже вивчено та досліджено досить багато, і лікарі - вчені знають, якщо не всі, то більшу частину. Тому, багато пухлини, виявлені на ранніх стадіях, вдається вилікувати і продовжити людині життя на багато років.
Абсолютно неконтрольований процес поділу аномальних клітин, який можна назвати хаотичним, характеризує внутрішню суть онкологічних захворювань. Саме подібне ділення клітин призводить до утворення пухлини в організмі, його органі, системі. Поширення клітин відбувається через кров або лімфу по іншим частинам тіла. Сучасні методи лікування та рання діагностика раку дозволяє впоратися з багатьма його видами.

Явними загальними симптомами онкологічного захворювання є:

• незрозуміла і регулярна втрата ваги;
• втрата апетиту;
• постійне почуття втоми;
• підвищена і не знижується довгий час температура тіла;
• больові відчуття (в основному на пізніх стадіях);
• збільшені лімфовузли, помітні при пальпації (найчастіше абсолютно безболісні).

Не варто залишати без уваги і такі прояви: часті головні болі, хронічні больові відчуття в кістках, постійну втому, часту нудоту і блювоту, схильність до інфекційних захворювань.
В певних видах раку явними симптомами можуть служити зміни функцій сечового міхура, кишечника, незагойні рани на шкірі або слизовій, видозмінені виділення з мокротою або слиною (з кров'ю чи без неї), кров'яні випорожнення, виділення крові із сосків, або вагінальні кровотечі (у жінок).
До раковим симптомами так само відносяться різні ущільнення, які можна промацати на шкірі, в області грудної клітки або в інших частинах тіла. Порушення функцій носоглотки - теж може проявлятися як онкологічне захворювання. Зміни, відбуваються на шкірі - зміна пігментації, виникнення виразок та ін. Кашель, хрипота, і ще багато інші, схожі з звичайними симптомами простудних захворювань, можуть виявитися онкологічними симптомами.
Рекомендуємо звертатися до медиків, у разі якщо симптоми і подібні прояви не стали причиною інших захворювань, але тривають протягом двох тижнів. Такі, без видимих причин, прояви, для точного діагнозу, зажадають ретельного обстеження за допомогою різних діагностичних методів. Лікар призначить необхідний курс різних процедур і аналізів для повного обстеження організму, після чого, ретельно все вивчивши, можна буде поставити певний діагноз і приступити до лікування. Чим раніше діагностувати онкологічне захворювання, тим більше у пацієнта шансів на повне одужання.

Профілактика

Профілактикою онкологічних захворювань є не що інше, як ведення здорового способу життя. Необхідно максимально уникати впливу негативних факторів навколишнього середовища. Так само необхідно підтримувати здоровий психічний, емоційний і душевний стан організму.
Оскільки доведено, що у виникненні ракових пухлинах відіграють свою негативну роль багато продукти харчування, приготовані в неправильному вигляді, то відповідно, дієта або здорове харчування - це ще один незаперечний метод профілактики онкологічних захворювань.
Прийом вітамінних комплексів, мінералів теж можуть служити профілактично при попаданні людини в групу ризику

До первинної профілактики раку відноситься метод усунення канцерогенезу, тобто повне обмеження контакту з канцерогенами. І сюди відносяться наступні методи: повний відмова від куріння і вживання алкоголю, дотримання дієти і нормалізація ваги, фізична активність (заняття фітнесом, фізкультурою на свіжому повітрі).

До вторинної профілактики відносяться методи, що запобігають і виявляють на ранніх стадіях онкологічні захворювання. До заходів вторинної профілактики відносяться: мамографія, регулярні профілактичні огляди, РАР-мазок, визначення онкомаркерів.