Болить горло важко ковтати

Біль в горлі: симптомом чого він є, та як його лікувати?

Біль в горлі – це одна з найбільш розповсюджених проблем, з якою стикається велика кількість людей. Больові відчуття горла можуть бути не лише пов’язані з сезонними захворюваннями, а й бути результатом травми, буди в якості тимчасової реакції організму на продукти харчування, тощо.

Однак, регулярний біль, під час якого людина не може ковтати може бути симптомом різних захворювань, діагностика яких на ранніх етапах буде корисною для багатьох людей.

Причини болю в горлі

Основними причинами появи болю в горлі є вірусні інфекції. До них належать:

Окрім того, варто враховувати, що нові штами коронавірусної хвороби також можуть провокувати біль у горлі. Яскравим прикладом був штам «Дельта», одним з головних симптомів якого був саме біль в горлі.

Однак, біль в горлі не є першочерговим симптомом коронавірусу.

Бактеріальні інфекції також є збудниками болю в горлі. Одне з таких захворювань – це ангіна. Подібні симптоми провокують почервоніння, набряк, нагноєння мигдаликів, що провокує гострі больові відчуття в горлі, та робить неможливим процес ковтання.

Онкологічні захворювання

Рак органів ротової порожнини, а саме горла, гортані, язика, може бути причиною болю в горлі. Такий біль не проходить дуже тривалий час, але супроводжується появою крові в слині, тому сплутати подібне захворювання з ангіною буде неможливо.

Алергічні реакції

Алергічні реакції організму на збудники також вважаються вагомими причинами виникнення болю в горлі. Пилок, трава, шерсть викликають алергічну реакцію, яка характеризується не лише чханням та виділенням сліз, але й викликає подразнення горла. Це і провокує ускладнене дихання, мінімальні больові відчуття, загальний дискомфорт, неможливість ковтати.

Сухе повітря, в якості подразнику

Сухість повітря у приміщенні є основним фактором, чому в людей простежується біль в горлі, якщо не має інших симптомів захворювання, або травм.

Сухе повітря буквально висмоктує вологу з горла, що викликає першіння. Часто, особливо в зимовий період, у людей спостерігається ранковий біль в горлі, який характеризується сухим повітрям та роботою обігрівача.

Зовнішні чинники

Зовнішні чинники також можуть провокувати біль у горлі. До прикладу, тютюновий дим є одним з найбільш розповсюджених подразників. Він впливає як на людей, які курять, так і на пасивних курців, які просто знаходяться поруч.

Пар від електронних сигарет також може спровокувати біль в горлі, через те, що сучасні наповнювачі для сигарет часто мають ментоловий ароматизатор, який подразнює горло, а також, містять гліцерин.

Забруднене повітря також може вплинути негативно на горло, тому що вдихання повітря з елементами пилу або диму сильно подразнює горло пацієнта.

Вдихання миючих засобів та хімікатів негативно впливає на горло. Якщо людина занадто чутлива до подібних засобів, на горлі можуть утворитися невеликі язви, які не матимуть особливої небезпеки, але стануть причиною максимально неприємного больового відчуття, особливо при ковтанні.

Розповсюджені травми

Отримати травму горла досить просто. Біль в горлі може з’явитися від тривалого крику, або ж від напруження м’язів горла.

Одна з самих розповсюджених травм характерна для людей, які намагаються стримати чихання. Небезпека полягає в тому, що аби стримати чихання багато людей роблять це «в себе», що провокує утворення високого тиску всередині горла, що й спричиняє травму.

Які симптоми хворого горла?

Як правило, біль в горлі є лише одним з симптомів, на який варто звернути увагу. Щоб виявити хвороби горла, варто звернути увагу на наступні симптоми:

Вірусна інфекція характеризується хрипотою, кашлем.

Стрептококова інфекція, або ж ангіна, характеризується появою високої температури, почервонінню та появі білих плям на мигдалинах (прожилок гною), збільшення лімфовузлів.

Ефективні методи лікування горла

болить горло важко ковтати

Почати лікувати горло вдома не є поганою ідеєю. Методи, якими пропонується лікувати горло є безпечними та не погіршать ситуацію.

По-перше, необхідно збільшити кількість рідини, яку ви поглинаєте. Кофеїн та алкоголь вживати не варто, бо алкоголю може подразнювати уражені мигдалики, а кофеїн висушувати організм. Варто сконцентруватися на воді, трав’яних чаях.

По-друге, змінити режим харчування та надати перевагу супам, пюре, м’яким фруктам, йогуртам. Гостра, кисла та занадто солона їжа зроблять лише гірше, тому що вона не лише буде висушувати організм, але й подразнювати мигдалики.

Зволожувати повітря. Подібна рекомендація буде корисною навіть в випадках, якщо горло не болить, тому що це допоможе запобігти появі неприємних захворювань.

Чому варто звернутися на діагностику у «Вік здоров’я»?

Проблеми горла – не завжди є дійсно небезпечними, але занадто дискомфортні для більшості людей. Ускладнене дихання, постійні больові відчуття, ускладнене ковтання – всі ці неприємні фактори знижують загальну продуктивність людини та не дають нагоди насолоджуватися життям.

У медичному центрі «Вік здоров’я» розуміють, наскільки важливо підтримувати організм людини в здоровому стані, тому ми надаємо послуги з діагностики та лікування захворювань горла. У пацієнтів є нагода пройти діагностику у висококласних ЛОР-спеціалістів, які вже більше 20 років в професії, а також, пройти лікування в самому центрі, залишаючись в комфортній індивідуальній палаті.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Автор статті
Бариляк Андрій Юрійович

к.м.н. лікар-отоларинголог

Дійсний член Українського товариства оториноларингологів та Європейського ринологічного товариства ( ERS ). Активний учасник профільних конференцій та симпозіумів. Автор 84 наукових праць.

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!