Болить коліно з внутрішньої сторони

Від чого з’являється біль в коліні, та як її лікувати

Колінний суглоб – це одна з найважливіших частин опорно-рухової системи людини. Однак, водночас, ця частина ноги є досить уразливою, тому часто люди можуть відчувати біль з внутрішньої сторони коліна. Подібні відчуття можуть мати різні причини, однак, це не змінює факту, що подібна проблема може суттєво обмежити пересування людини, та зробити її життя дискомфортним.

Причини болю в коліні

Є низка факторів, які впливають на появу болю з внутрішньої сторони коліна. До них входять:

Окрім того, найчастіше, головною причиною болю в коліні є саме травма. Механічні ушкодження коліна досить часті, а отримати їх можна буквально при падінні. До розповсюджених травм відносять:

Якщо травми регулярні і суглоб постійно пошкоджується, то пацієнт має ризик виникнення гемартрозу. В разі подібної патології, порожнина суглоба буде наповнюватися кров’ю, через що, рухливість коліна буде обмежена, а регулярний біль в колінному суглобі буде супроводжувати при кожному русі ногою.

Найчастіше ушкодження можна отримати під час бігу, тривалої ходьби в напівприсіді, якщо довго стояти на колінах, утримувати рівновагу на одній нозі, або ж в разі надлишкової ваги.

Симптоми ушкодженого коліна

Хвороби пов’язані з роботою коліна мають велику кількість симптомів:

Подібні симптоми вже є причиною звернення до лікаря, однак, якщо травма не була серйозною та не викликала суттєвого дискомфорту, в той час, як деякі симптоми, як почервоніння, або запалення, зникли, є спектр симптомів, в разі появи яких необхідно звертатися по медичну допомогу. До них входять:

Діагностика хворого колінного суглоба

болить коліно з внутрішньої сторони

Якщо у пацієнта є наявні симптоми, то звернення до лікаря є необхідним. Звичайного обстеження не буде досить, тому що доведеться дізнатися, наскільки травма серйозна, та яких методів лікування вона потребує. Для цього пацієнту буде необхідно пройти низку комп’ютерних обстежень, які дозволять дізнатися ступінь серйозності ураження кінцівки.

Проводяться наступні процедури:

Окрім того, буде необхідно здати аналіз крові та сечі. Після обстеження, лікар матиме нагоду надати точний діагноз пацієнту. Подібними справами займається ревматолог, невропатолог, або ж травматолог, якщо є відчутний біль всередині колінної чашечки.

Лікування болю в коліні

Лікування болю всередині коліна не є швидким. Перш за все, виписується комплекс ліків, які передбачають антибіотики, протизапальні засоби та знеболювальні. Подібне лікування є відповідальною справою, тому необхідно буде регулярно накладати компреси.

Багато лікарів практикують народну медицину, що включає примочки з соди, желатинові компреси, використання соку чистотілу та капустяні листи. Деякі з таких методів можуть індивідуально допомогти, однак в жодному разі не треба робити подібних дій, без консультації з вашим лікарем.

Окрім того, необхідні будуть фізичні вправи, спрямовані на повернення рухливості в кінцівці.

Інші ж випадки можуть потребувати хірургічного втручання, що може передбачати видалення кісти, ендопротезування, артроскопію, резекцію меніску.

Чому варто звернутися у «Вік здоров’я»?

Біль в коліні – це не лише дискомфортне відчуття, але й ризик того, що біль є лише симптомом більш серйозного захворювання. Інколи, втручання лікаря може бути конче необхідним для того, щоб відновити функціонал кінцівки.

Медичний центр «Вік здоров’я» – це місце, в якому ви будете мати нагоду пройти консультацію від фахівців та отримати всі необхідні настанови щодо лікування болю всередині коліна. Окрім того, в медичному центрі є нагода отримати необхідне оперативне втручання, та залишитися в комфортній індивідуальній палаті на час реабілітації.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Автор статті
Костишин Назар Михайлович

к.м.н. Лікар-хірург, лікар УЗД, лікар-мамолог

Учасник багатьох конференцій, симпозіумів з хірургії та суміжних спеціальностей у Львові, Україні та у світі (Австрія, Велика Британія).

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!