Що робити, якщо відчули біль у грудній клітці справа
Відчуття болю в грудній клітці справа свідчить про серйозні проблеми, які у більшості випадків не пов’язані з серцем. Проте вони є симптомами інших небезпечних захворювань. Якщо ви відчули біль в правій частині грудної клітки варто негайно звернутись до лікаря.
Чому болить у грудній клітці справа?
Причиною болю в грудній клітці праворуч може бути надмірна фізична активність, інфекція чи основне захворювання:
- Вірусна інфекція, що є основою грипу чи застуди, відчувається ниючий біль в грудній клітці справа під час вдиху. Біль може збільшуватись при глибокому кашлю чи диханню.
- Гастрит чи запалення стінки шлунка, що є наслідком голодування, надмірного споживання алкоголю, може викликати біль в області живота та грудній клітині праворуч.
- Запалення плевральних тканин, що оточують легені, можуть спричинити больові відчуття у правій частині грудної клітки.
- Запалення жовчного міхура та інші його хвороби часто несуть симптоми болю в правій частині грудей, і у більшості випадків виражається після вживання жирної продукції. Причиною болю також можуть бути жовчні камені в протоці.
- М’язи та хребет, при неправильному положенні тіла також викликають больові відчуття в правій частині грудної клітки. Відбувається стиснення групи м’язів між ребрами та вдавлення органів грудної клітки.
- Запалення міжреберних нервів також викликає біль у грудній клітці справа. Визначити дане запалення простіше в холод чи під час різких температурних перепадах. Тупий біль праворуч над грудною кліткою сковує рух та давить на внутрішні органи.
- Розлади травного трактату, які часто призводять до проблем зі стравоходом та посилення стінок, можуть давати відчуття болю в правій частині грудної клітини.
- Гепатит та запалення печінки можуть викликати біль праворуч під грудною кліткою, та біль з правого боку грудної клітки.
- Травми, які призводять до незначного зсуву ребра, переломи чи проблеми з шийним відділом хребта є основними причинами болю.
- Дисфункція підшлункової залози, тобто її запалення спричиняє набряки черевної порожнини, тому відчувається біль у грудній клітці справа.
- Серцево-судинні хвороби та біль у грудній клітці справа завжди викликають острах, оскільки у комбінації можуть вести в оману – центр болю зліва, але віддає в праву сторону. Проте є важливий фактор – час, оскільки справжній серцевий біль не має тривалий характер. Серце не буде колоти, боліти, нити кілька днів чи кілька годин, все відбувається у хвилинах.
- Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – це хронічне запалення стінок нижнього відділу стравоходу, що спричиняє рух шлункового вмісту в стравохід. Подразнення стравоходу може відчуватись болем у грудях.
- Пухлини грудей та опухолі легень можуть завдавати болю у грудній клітці справа.
- Побічний ефект постійного використання антацидів може виявлятись як біль у правій частині грудної клітки.
- Напруженні дії та надмірні зусилля, які вимагають участі грудних м’язів також можуть бути причинами болю. Біль, що пов’язана з м’язами, буде посилюватись особливими рухами.
- Стрес є причиною розладу травної системи, що призводить до болю правої сторони грудної клітини.
- Розтягнення зв’язок чи м’язів грудної клітини та травми можуть бути причиною болю у грудній клітці справа.
Як результат, біль у правій частині грудної клітини може спричиняти й інші симптоми, серед яких печення в і під грудями, складність ковтання, болі в грудях при зміні положення тіла, кислотний рефлекс у роту.
Біль у грудній клітці справа – коли варто йти до лікаря?
У разі появи болю у грудях в комбінації з наявними симптомами варто негайно звернутись у швидку медичну допомогу задля своєчасного надання медичних послуг: раптовий тиск, відчуття пригнічення та ваги під грудьми, біль у грудях, випромінювання в лівій руці, щелепах чи спині, прискорений серцевий ритм, відчуття запаморочення, нудота, дезорієнтація, швидке дихання, блідість та надмірне виділення поту, дуже низький серцевий ритм чи тиск.
Своєчасне отримання медичної допомоги допоможе позбутись симптомів та головної причини захворювання.
Довгого віку – міцного здоров’я!
Автор статті
Лікар хірург. Вища категорія.
Участник Львівського осередку Асоціації хірургів України, приймає участь у науково-практичних конференціях, автор та співавтор друкованих робіт.
Записатися на прийом
Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки