Алопеція лікування

Алопеція (облисіння) – це захворювання, яке характеризується втратою волосся, що прогресує. Залежно від причини, яка викликала цей процес, облисіння може по-різному проявлятися клінічно: зачіпати лише волосяну частину голови або поширюватися на брови, а у чоловіків і на бороду. Випадіння волосся може бути фізіологічним (наприклад, у жінок у період вагітності та лактації), однак може служити тривожним сигналом і приводом негайно звернутися по лікарську допомогу. За статистикою, алопецією страждає до 50% чоловіків і приблизно 30% всіх жінок.

Причини виникнення алопеції

Існує широкий спектр причин, що призводять до облисіння. Часто втрата волосся зумовлена стресами і надмірними емоційними навантаженнями. Причому їхній вплив може проявлятися як у найкоротший період, так і бути відтермінованим.

Зменшення об’єму волосся виникає на фоні гормональних порушень, інфекційних захворювань та аутоімунних процесів. Можливий розвиток алопеції в результаті шкірних захворювань, травм, інтоксикації, вітамінної недостатності.

Види алопеції

Заведено виділяти рубцеву та нерубцеву алопецію.

У розвитку рубцевої форми належить попередньому пошкодженню шкіри, що трапляється при травмах, запальних або атрофічних процесах, опіках і обмороженнях, у результаті чого волосяний фолікул  пошкоджується.

Нерубцева алопеція виникає без попереднього пошкодження шкіри. До цього типу належать:

  • андрогенетична (андрогенна);
  • гніздова (вогнищева);
  • дифузна алопеція.

Андрогенетична алопеція виникає в разі порушення балансу андрогенів. У чоловіків вона проявляється випадінням волосся в лобовій частині голови, а також на тім’яних і скроневих ділянках. Волосся в цих зонах рідшає і перероджується, набуваючи схожість із пушковими волоссям. На тлі цього ріст волосся на потилиці та тілі може посилюватися. У жінок ця форма може супроводжуватися появою вугрів і посиленим виробленням шкірного сала (себорейна алопеція).

Гніздова алопеція клінічно представлена ​​появою поодиноких або множинних вогнищ облисіння. З плином часу дрібні вогнища можуть зливатися. Головними чинниками, що провокують цю патологію, є спадкова схильність та імунні дефекти. Ступінь вираженості захворювання варіює від легкого до важкого. Можливий розвиток тотальної алопеції з залученням у патологічний процес усієї поверхні голови, а також вій, брів, бороди.

Дифузна алопеція може бути викликана впливом лікарських засобів, незбалансованістю харчування, інтоксикаціями, хіміотерапією, рясними кровотечами, а також бути наслідком вікових змін. Процес зачіпає волосяну частину голови і поширюється рівномірно.

Симптоми алопеції

Тривожним сигналом є прогресуюче випадіння волосся, яке виникло несподівано, або поява вогнища облисіння. У жінок андрогенетична алопеція часто проявляється у вигляді порідіння шевелюри, яке є особливо актуальним в ділянці проділу.

Якщо ви помітили структурні та якісні трансформації волосся, потрібно звернутися по лікарську допомогу.

Зміна стану шкіри голови (витончення, надмірний блиск, ділянки депігментованої шкіри) також може сигналізувати про розвиток алопеції. У багатьох випадках облисіння розвивається на тлі себореї, тому підвищену жирність волосся і наявність кірочок на волосистій частині голови не слід залишати без уваги.

Діагностика алопеції

Діагноз фахівець зазвичай ставить уже на стадії огляду. Але встановити причину виникнення патологічного процесу буває вкрай складно. За підозри на те, що алопеція спровокована гормональним дисбалансом, пацієнта направляють на консультацію до ендокринолога та гінеколога з подальшим проведенням ряду інструментальних і лабораторних діагностичних досліджень. У деяких випадках в уточненні діагнозу можуть бути задіяні інші вузькі фахівці.

Методи лікування алопеції

Для усунення алопеції використовується терапевтичне лікування, яке, залежно від етіологічного чинника, може охоплювати вітамінотерапію, препарати, що містять амінокислоти, седативні засоби. Якщо алопеція є наслідком основного захворювання, застосовуються заходи щодо його усунення.

Іноді використовують хірургічне лікування, що полягає в пересадці волосяних цибулин зі здорових ділянок на ті, де в результаті патологічних процесів волосся вже не росте. Щоб лікування було максимально ефективним, людині, яка виявила у себе тривожні симптоми, потрібно звернутися по медичну допомогу якнайшвидше.

Лікування алопеції комплексне. У медичному центрі Вік здоров’я використовуються зовнішні препарати, що стимулюють ріст волосся, ін’єкції глюкокортикостероїдів в осередок, прийом таблетованих препаратів, PRP і мезотерапія, кріомасаж і т. д.

Зверніться у медичний центр Вік здоров’я за професійною консультацією та кваліфікованою медичною допомогою до лікаря дерматолога вищої категорії.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти
Романко Уляна

Лікар - дерматовенеролог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!