Захворювання шийки матки – найпоширеніша патологія серед жінок репродуктивного віку. Патологія шийки матки розвивається у жінок будь-якого віку.
Основні причини патологій шийки матки:
- неодноразові ранні вагітності та пологи;
- механічні травми під час пологів, операцій, статевих контактів;
- інфікування вірусами папіломи людини;
- часта зміна статевих партнерів;
- інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ);
- дизбактеріоз піхви;
- запальні захворювання (цервіцит, ендоцервіцит, екзоцервіціт).
Симптоми патологій шийки матки:
- болі внизу живота при сечовипусканні, статевому акті;
- свербіння, дискомфорт;
- нехарактерні рясні виділення з неприємним запахом;
- кров’янисті виділення поза менструації;
- порушення менструального циклу.
Подібні прояви сигналізують про існування проблеми та необхідності термінового обстеження жінки.
Ерозія шийки матки – це порушення цілісності епітелію шийки матки. Ерозія шийки матки протікає практично без будь-яких видимих симптомів. Найчастіше вона виявляється під час планового огляду у гінеколога, ось чому важливо проходити обстеження у спеціаліста, мінімум, раз на рік, особливо молодим жінкам, адже дана патологія найчастіше зустрічається у молодому віці.
Ектопія шийки матки або псевдоерозія – це зміщення епітелію з цервікального каналу у вагінальну частину. Зустрічається набагато частіше істинної ерозії й може призводити до утворення кіст. Причиною можуть бути інфекційні захворювання, слабкий імунітет, гормональні збої. Тому жінки з менструальними порушеннями більше схильні до псевдоерозії.
Поліпи – доброякісні утворення слизового епітелію, які треба видаляти, оскільки запущена доброякісна пухлина може перерости в злоякісну.
Лейкоплакія – потовщення і зроговіння плоского епітелію. Виглядає як білувата пляма. За характером потовщення лейкоплакія буває простою, лускатою та ерозивною.
Еритроплакія – витончення епітелію у вигляді червоної плями.
Кісти шийки матки – доброякісні утворення, що виникають в результаті закорковування залоз і запалення водних протоків.
Рубцеві зміни шийки матки – формуються після пологів, абортів, а також в результаті травмування.
Передракові захворювання шийки матки:
Дисплазія шийки матки – це атипові зміни, що відбуваються в епітелії. Це захворювання є передракових процесом. На ранньому етапі свого розвитку дисплазія піддається лікуванню. З цієї причини своєчасне діагностування і ефективний курс лікування дозволять виключити ймовірність розвитку онкологічних процесів.
Дисплазія шийки матки – це порушення будови клітин в плоскому епітелії. Клітини, які зазнали змін набувають атипову форму і структуру. Дисплазія може розвинутися з фонових захворювань (ерозії, ектопії, лейкоплакії) і відрізняється тим, що ураження зачіпають клітини тканин.
Папіломавірусні інфекції або кондиломи – хронічне вірусне захворювання, що передається, в основному, статевим шляхом. Існує понад 80 видів вірусів папіломи людини (ВПЛ)
Основні ознаки ВПЛ – поява бородавок, папілом, кондилом. Бородавки на зовнішніх покровах шкіри людини вважаються неонкогенними, а кондиломи та пухлинні утворення на статевих органах і навколо заднього проходу – онкогенними.
Діагностика патології шийки матки в медичному центрі Вік здоров’я:
- візуальний огляд і бімануальне дослідження (за допомогою дзеркала);
- кольпоскопія – дослідження епітелію під мікроскопом (кольпоскопом);
- тест на вірус папіломи людини – за допомогою ПЛР аналізу;
- мазок на флору, інфекції – хламідії, вірус простого герпесу;
- мазок на цитологію – зішкріб з поверхні шийки матки і цервікального каналу на атипові клітини;
- біопсія шийки матки – процедура вилучення частини слизової на наявність ракових клітин (проводиться при наявності підозри); Гістологічне дослідження біоптату вивчає фрагмент тканини, отриманої в результаті біопсії. Це самий інформативний метод виявлення дисплазії шийки матки.
- УЗД органів малого тазу.
Кольпоскопія – це сучасна стандартна гінекологічна процедура огляду піхви, шийки матки. Для її проведення гінеколог використовує кольпоскоп, зі спеціальною освітлювальною і оптичною системою. Проведення такої процедури зазвичай рекомендується, якщо лікар виявляє патологічний стан шийки матки, піхви при звичайному огляді або цитологічний мазок має відхилення від норми.
Біопсія шийки матки – це гінекологічна маніпуляція, під час якої, з шийки матки береться невелика ділянка епітелію, необхідна для лабораторного аналізу (гістології). З її допомогою можна підтвердити або спростувати такі діагнози: ерозія шийки матки, передраковий стан, рак шийки матки.
Лікар гінеколог може провести біопсію у випадку, якщо:
- отримані несприятливі результати мазка на цитологію;
- під час кольпоскопії були виявлені підозрілі ділянки на слизовій шийки;
- наявні всі ознаки ерозії шийки матки;
- при огляді діагностовано лейкоплакію (гіперкератоз).
Найбільш сприятливим для біопсії шийки матки є період з 7 по 10 день циклу (рахуючи від дня початку місячних). Рекомендовано проводити процедуру одразу по закінченні критичних днів.
Лікування патологій шийки матки у медичному центрі Вік здоров’я
Оскільки захворювання шийки матки можуть розвиватися без чіткої симптоматики, то важливо консультуватися у лікаря-гінеколога кожні півроку. Якщо ви у себе виявили хоч один із симптомів, то це є тривожним дзвіночком і вимагає негайного візиту до досвідченого фахівця і скринінгу патології шийки матки.
Компетентний лікар гінеколог медичного центру Вік здоров’я проведе необхідні дослідження, виявить причину та призначить оптимальне лікування.
Не нехтуйте цими симптомами, а при найменших дискомфортних відчуттях звертайтеся за кваліфікованою допомогою до лікаря-гінеколога!
- Кріотерапія – «припікання» рідким азотом, при якому на дефектні тканини впливає холод (температура до мінус 190 ° C). Процедура малотравматична і проводиться амбулаторно.
- Радіохвильова конізація – видалення конусоподібного фрагмента шийки матки. Проводиться при передракових патологіях.
Радіохвильова хірургія – це унікальний безконтактний метод розрізу та коагуляції м’яких тканин за допомогою радіохвиль високої частоти. Ця універсальна технологія чудово зарекомендувала себе як високоефективний і малотравматичний метод лікування.
Переваги:
- загоєння відбувається набагато швидше
- формування рубцевої тканини є мінімальним
- інтраепідермальні (поверхневі) утворення видаляються безслідно.
Після радіохвильових хірургічних маніпуляцій не буває таких неприємних наслідків як біль, набряки, інфікування.
Протягом року після лікування фонових захворювань шийки матки жінка повинна перебувати під медичним наглядом (гінекологічний огляд, кольпоскопія, цитологічне дослідження) високопрофесійних лікарів гінекологів.
Чому варто звертатись у медичний центр Вік здоров’я?!
- Команда досвідчених гінекологів, стаж більше 20 років
- Лікарі з вищими категоріями, кандидати медичних наук
- Лікарі гінекологи з великим досвідом хірургічної, лапароскопічної, гістероскопічної майстерності
- Консервативне та хірургічне лікування
- Органозберігаючі лапароскопічні операції
- Сучасне обладнання для точної діагностики
- Операційна та палати
- Мікроклімат з бактерицидними фільтрами
- Чуйне, тактовне ставлення до пацієнтів
- Індивідуальний підхід та конфіденційність гарантовано!
Довгого віку – міцного здоров’я!