Шунтування Вуха

Шунтування барабанної перетинки – це процедура, при якій в перетинці роблять маленький отвір, через який вставляють маленьку пластикову трубочку – шунт. Шунт покращує процес надходження повітря в середнє вухо і вирівнює тиск зовні і всередині барабанної перетинки.

У яких випадках виникає необхідність у шунтуванні барабанної перетинки?

  1. коли запалення в середньому вусі виникають часто кілька разів на рік, а терапія антибіотиками або іншими консервативними методами не допомагає;
  2. коли запалення і скупчення рідини в барабанній порожнині стає хронічним, і слух прогресивно знижується;
  3. коли хронічний отит супроводжується порушенням роботи органу рівноваги;
  4. коли зниження слуху супроводжується порушенням мовлення дитини$
  5. коли вроджені аномалії порушують прохідність слухової труби;
  6. коли при пірнанні або авіаперельотах виникла баротравма барабанної перетинки і середнього вуха, а також пошкодження перетинки при забитті вуха;
  7. коли великий ризик розриву барабанної перетинки через перепад тиску при зльоті та посадці літака. Це буває при порушеній функції слухових труб і хронічному запаленні в середньому вусі.

Вушними шунтами називають тоненькі трубки, за допомогою яких проводиться пропускання повітря в середнє вухо. Необхідність в шунтуванні виникає тільки в тому випадку, якщо слухова трубка не може виконувати цю функцію внаслідок запалення. Вушні шунти можуть використовуватися кілька разів або на протязі тривалого періоду. Шунтування вуха проводиться тим пацієнтам, які мають часті запальні захворювання.

Операція, як правило, разом з анестезією триває до 30 хвилин. Під мікроскопом проводиться маленький розріз в барабанній перетинці з порожнині середнього вуха видаляється рідина і встановлюється шунт.

Лікарі медичного центру “Вік Здоров’я” володіють у повному обсязі усіма передовими методиками оперативного лікування верхніх дихальних шляхів та вуха. Виконуються хірургічні втручання вищої категорії складності пацієнтам з різними ускладненнями захворювань ЛОР-органів та найскладніші сучасні реконструктивно-відновлювальні операції на вусі, носі та гортані.

Наші спеціалісти
Кочан Роман Богданович

Лікар-отоларинголог

Цуп Юрій Миколайович

к.м.н. лікар-отоларинголог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!