Тонзилектомія, Тонзилотомія

Тонзилотомія – це хірургічне втручання в ході якого хірург частково видаляє мигдалики, при їхньому хронічному запаленні та гіпертрофії тканин.

У більшості випадків необхідність такої операції виникає у дітей, проте страждати на хронічний тонзиліт можуть як діти, так і дорослі. Часткове видалення мигдалин дозволяє залишити орган та зберегти його захисні функції.

Покази до тонзилотомії

Тонзилотомія, тобто часткове видалення мигдаликів у дорослих та дітей проводиться лише у випадках наявності таких показів:

 • Наявність у пацієнта хронічного тонзиліту;
 • Якщо пацієнт має ангіну, яка виникає більше 4 разів на рік;
 • Якщо у пацієнта виявлено істотне збільшення (гіпертрофія) тканин мигдаликів;
 • Якщо у пацієнта спостерігається пухка структура мигдаликів;
 • Якщо у пацієнта є нагноєння на мигдаликах;
 • При виявленні абсцесу мигдаликів;

Операцію часткового видалення мигдалин можуть призначити і в тому разі, якщо хронічний тонзиліт не піддається лікуванню консервативними методами.

Операція тонзилотомія у медичному центрі «Вік здоров’я»

Хід оперативного втручання з часткового видалення мигдалин цілком залежить від типу операції. ЛОР-хірург медичного центру «Вік здоров’я» проводить детальне обстеження пацієнта, призначає необхідні аналізи та дослідження, за результатами яких пацієнту пропонується індивідуальний план лікування та підбирається необхідний вид хірургічного втручання.

При виборі методу хірургічного втручання у дітей з гіпертрофією піднебінних мигдаликів лікар обов’язково враховує вік пацієнта, форму та величину мигдаликів.

Коблаторне часткове видалення мигдаликів має чимало переваг, серед яких:

 • Відсутність кровотечі;
 • Реабілітаційний період проходить швидше, загоєння відбувається у коротші терміни;
 • Гарантує мінімальну травматичність та відсутність болю;

Тонзилотомія у медичному центрі «Вік здоров’я»

 1. Кваліфіковані лікарі. Згуртований колектив медиків-професіоналів із багаторічним стажем і науковими медичними званнями впорається з лікуванням захворювання будь-якої складності.
 2. Високоточне обладнання. Клініка забезпечена технікою кращих світових виробників у галузі медицини для точної діагностики та ефективного лікування.
 3. Ендоскопічна діагностика та малотравматичні операції, що виконуються за допомогою ендоскопічного обладнання.
 4. Швидкий процес одужання. Багато операції проводяться в межах одного дня з найкоротшим відновним періодом. Це допомагає пацієнтам швидко повернутися до звичайного життєвого ритму.
 5. Власний індивідуальний мікроклімат.
 6. Комфортне перебування в палаті. Спостереження кваліфікованого медичного персоналу.

Лікарі медичного центру “Вік Здоров’я” володіють у повному обсязі усіма передовими методиками оперативного лікування верхніх дихальних шляхів та вуха. Виконуються хірургічні втручання вищої категорії складності пацієнтам з різними ускладненнями захворювань ЛОР-органів та найскладніші сучасні реконструктивно-відновлювальні операції на вусі, носі та гортані. Впроваджено нові методики сучасної ендоскопічної хірургії на ЛОР-органах (шейвер, коблатор та інші).

Довгого віку – міцного здоров’я!

 

Наші спеціалісти
Бариляк Андрій Юрійович

к.м.н. лікар-отоларинголог

Кочан Роман Богданович

Лікар-отоларинголог

Цуп Юрій Миколайович

к.м.н. лікар-отоларинголог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!