Лікування гірсутизму

Гірсутизм — це надлишковий ріст термінального волосся у жінок за чоловічим типом. Термінальне — темне, жорстке і довге волосся, на відміну від пушкових, які слабопофарбовані, м’які і короткі.

Чоловічий тип оволосіння характеризується появою волосся на підборідді, верхній частині грудей (в області грудини), верхньої частини спини і живота. Поява термінального волосся в нижній частині живота, нижній частині спини, біля сосків, на руках і ногах є нормальним явищем. Мова про гірсутизм йде тільки по відношенню до жінок.

Причиною його є підвищення в крові чоловічих статевих гормонів – андрогенів, які впливаючи на волосяні фолікули викликають в них зміни, а відповідно і зміни самого волосся: збільшується їх розмір, жорсткість, колір і т. д.

Підвищення рівня андрогенів в крові може бути при ряді ендокринних захворювань:

  • полікистоз і пухлинах яєчників,
  • пухлинах наднирників,
  • надлишку в крові гормону росту і т. д .;
  • при тривалому безконтрольному прийомі оральних контрацептивів, гормональних препаратів (що містять прогестин),
  • анаболічних гормонів і ін.

Посилений ріст волосся на жіночому тілі може бути спровокований і хронічними стресами і тривалими виснажливими голодуванням. Але ці чинники діють опосередковано, порушуючи ендокринологічний баланс.

Такими пацієнтками займається лікар ендокринолог, тому що цей стан може бути сигналом прихованих ендокринних порушень.

При появі «зайвих» волосся на тілі, особливо якщо вони з’явилися раптово, швидко ростуть, збільшується їх кількість, з’явилися порушення менструального циклу, – необхідно обов’язково проконсультуватися у лікаря.

У медичному центрі Вік здоров’я Вас огляне лікар ендокринолог, дерматолог. Вам запропонують пройти лабораторне обстеження на вміст гормонів в сироватці крові (тестостерон, ДГЕА-с і ін.) І тільки потім, якщо це можливо Ви зможете відвідати кабінет косметолога, де Вам допоможуть ефективно позбутися від зайвого волосся.

Лікування гірсутизму

Лікування захворювання базується на зміні гормонального фону і косметологічних процедурах видалення волосся на довгий термін —  лазерна епіляція, світлова та ін. — підбираються залежно від типу, кольору волосся і шкіри пацієнта.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти
Коноварт Оксана Вікторівна

к.м.н. Лікар ендокринолог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!