Лікування нецукрового діабету

Нецукровий діабет – клінічний синдром, який проявляється виділенням великої кількості сечі з низькою відносною щільністю, дегідратацією та спрагою. В основі захворювання полягає патологічне зниження біологічної дії антидіуретичного гормону (АДГ, вазопресину), яке призводить до зниження здатності нирок концентрувати сечу.

Клінічно проявляється:

  • збільшенням кількості та частоти сечовипускань – поліурією;
  • підвищеною спрагою – полідіпсією;
  • порушенням роботи шлунково-кишкового тракту (зниженням слиновиділення, гастритами, опущенням шлунку, закрепами, колітами);
  • порушенням менструального циклу у жінок, безпліддям, зниженням лібідо, імпотенцією у чоловіків;
  • з боку серцево-судинної системи: частим пульсом, серцебиттям, артеріальною гіпотонією;
  • низькою відносною густиною сечі  (у клінічного аналізі сечі: питома вага 1000-1010).

Захворювання може виникати внаслідок черепно-мозкових травм, сильного емоційного стресу, під час вагітності, після пологів чи абортів, як наслідок інфекційних хворіб (скарлатина, коклюш, грип, енцефаліт тощо).

Кількість випитої за добу рідини при цьому коливається від 3 до 15 л, а в тяжких випадках – 20-40 л і більше. У дітей енурез може бути початковою ознакою захворювання. Коли втрачений із сечею об’єм рідини не поповнюється (обмеження вживання води, стани, які супроводжуються блювотою, діарею), виникають загрожуючі симптоми зневоднення.

Форми нецукрового діабету:

  • Гіпофізарний (центральний) нецукровий діабет, обумовлений абсолютним дефіцитом антидіуретичного гормону внаслідок недостатньої його продукції гіпоталамусом.
  • Нефрогенний (вторинний) нецукровий діабет, розвивається на фоні нормальних рівнів вазопресину та обумовлений нечутливістю рецепторів у нирках до даного гормону, що супроводжується класичними симптомами нецукрового діабету. Основною причиною захворювання є патологія нирок.

У медичному центрі Вік здоров’я проводиться повний спектр діагностичних процедур та лікування в залежності від типу захворювання.

Основним методом лікування нецукрового діабету є замісна терапія.

Довгого віку – міцного здоров’я!

 

Наші спеціалісти
Коноварт Оксана Вікторівна

к.м.н. Лікар ендокринолог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!