Гнучка ректосигмоскопія

Ректосигмоскопія – метод ендоскопічної діагностики, при якому проводиться оцінка стану прямої кишки і сигмоподібної кишки, з метою виявлення запальних процесів і захворювань цих зон травного тракту. Метод ендоскопічної діагностики ректороманоскопії (або ректосигмоскопії) є найточнішим і достовірним у виявленні захворювань прямої та сигмовидної кишки.

У нашій клініці така діагностика проводиться на сучасному устаткуванні, доповненому можливостями ендоскопічної хірургії. Ендоскопічні операції – найбільш щадні для пацієнтів, що забезпечують швидке відновлення.

При ректоманоскопії оглядається вся пряма кишка і ректосигмоподібний відділ кишки, а також частина сигмоподібної кишки.

Найчастіше дані дослідження проводяться при підозрі на наявність онкологічного процесу, формування доброякісної або злоякісної пухлин органів шлунково-кишкового тракту.

Під час дослідження ректороманскоп (оптична трубка, оснащена відеокамерою і освітленням) вводиться в просвіт прямої кишки. Зображення передається на монітор, на екрані якого лікар-ендоскопіст бачить слизову оболонку стінок кишки і може оцінити її стан, зокрема, наявність запальних процесів, ерозій і виразок, злоякісних і доброякісних новоутворень, а також взяти зразок тканини (біопсія), з метою подальшого гістологічного дослідження.

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ У МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ ВІК ЗДОРОВЯ

Ректороманоскопія проводиться на апараті фірми PENTAX.

Діагностична процедура дуже інформативна та абсолютно безболісна. У поодиноких випадках, при вже наявних болях у прямій кишці, можуть виникнути труднощі з проведенням дослідження. У медичному центрі Вік здоров’я цю проблему вирішують за допомогою додаткового знеболення місцевими препаратами або внутрішньовенним наркозом. При необхідності процедура проводиться у присутності анестезіолога та при контролі загального стану здоров’я пацієнта.

Саме дослідження проводиться дуже швидко. У тому числі, із взяттям біопсії. Враховуючи, що пряма кишка зсередини не містить больових закінчень, всі маніпуляції (у тому числі біопсія тканин і екстракція) проходять безболісно.

За допомогою ректоромано- або ректосигмоскоп лікар отримує можливість поглянути всередину органу і на власні очі побачити зміни. Наприклад, запальні або пухлинні ураження кишкової стінки, поліпи, гемороїдальні вузли, нориці, ерозії при хворобі Крона та неспецифічному виразковому коліті, абсцес, тріщини, встановити джерело кровотечі.

Тривалість дослідження в середньому становить 20-30 хвилин.

Підготовка до ректроманоскопії / Ректосигмоскопія

Важливою умовою для проведення якісного дослідження є дотримання пацієнтом рекомендацій з підготовки до процедури. При записі на дослідження пацієнт обов’язково отримає роз’яснення, як правильно підготуватися до ректоромано-або ректосигмоскопії. Підготовка спрямована на очищення кишечника, полегшує огляд слизової оболонки та покращує якість діагностики захворювань.

Для цього необхідно:

  • за день до дослідження утриматися від вживання жирної, смаженої їжі, грубої рослинної клітковини, продуктів, що підвищують газоутворення всередині кишківника (чорний хліб, квас, цибуля, бобові);
  • на вечерю перед днем дослідження вживати тільки зелений або чорний солодкий чай;
  • проведення очисних клізм ввечері напередодні дослідження та вранці перед процедурою.

Ректосигмоскопія у медичному центрі Вік здоровя

Медичний центр Вік здоров’я надає можливість діагностики та лікування хворіб у комфортних умовах – без черг та негативних емоцій. Пацієнтів завжди чекає доброзичливе ставлення і з боку медичного персоналу та якісне сучасне медичне обслуговування.

Дослідження допомагає визначитися з тактикою лікування та здійснити забір тканин для біопсії, виконати видалення дрібних утворень – доброякісних пухлин, поліпів. Фахівці нашого медичного центру успішно проводять як ендоскопічну ректороманоскопію, так і інші види оперативного втручання.

Якщо вам показана ректороманоскопія, не відкладайте, пройдіть дослідження прямої та сигмоподібної кишки, де на вас чекає індивідуальний підхід, якісна діагностика та при необхідності ефективне дбайливе лікування.

Назва послугиЦіна, грн
1Консультація350
2Відеогастроскопія1000
3Відеоколоноскопія1900
4Місцева анестезія100
5Біопсія (забір+гістологічне дослідження)950
6Поліпектомія дрібних поліпів товстого кишківника3000
7Поліпектомія дрібних поліпів верхніх відділів ШКТ3000
8Гнучка ректосигмоскопія1550
9Запис відео на диск100
10 Запис відео на електронні носії100
Наші спеціалісти
Ростислав Стах

Лікар - гастроентеролог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!