Поліпи – це утворення на внутрішній поверхні прямої і ободової кишки. Вони можуть перероджуватися в рак.
Поліпоз товстого кишківника – захворювання, що характеризується утворенням патологічних наростів на слизових тканинах товстої кишки. На початкових етапах розвитку розростання має доброякісний характер, проте в подальшому висока ймовірність переродження в злоякісний характер.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЛІПІВ
- Вживання великої кількості важкої, жирної їжі, яка погано засвоюється організмом.
- Систематичні закрепи, що призводять до утворення в товстому кишківнику великої кількості канцерогенних речовин.
- Генетична схильність. Важливу роль має спадковий фактор. Людям, батьки яких страждали поліпозом, рекомендується проходити профілактичні обстеження на регулярній основі.
- Захворювання запальної етіології, що вражають тканини товстого кишківника.
Не менш важливим є якість харчування. Вживання у великій кількості білкової їжі разом з низьким рівнем надходження в організм клітковини сприяє порушенню процесів травлення, появі запорів і утворенню поліпів.
СИМПТОМИ ПОЛІПОЗУ
На первинних етапах розвитку поліп кишківника вкрай рідко провокує появу тривожних симптомів, що істотно ускладнює своєчасну діагностику. В цілому ж можна виділити ряд ознак:
- Внутрішні кровотечі. Нерідко пацієнтів турбує поява невеликої кількості крові в калових масах.
- Порушення процесів травлення. Великі поліпи можуть стати причиною непрохідності кишківника, здуття, підвищеного метеоризму, постійних закрепів.
При появі будь-якого із симптомів, наведених вище, рекомендується негайно звернутися в медичний центр Вік здоров’я для проведення ендоскопічного обстеження товстого кишківника.
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОЛІПІВ КИШКІВНИКА У МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ВІК ЗДОРОВ’Я»
- Колоноскопія проводиться під наркозом в стані глибокого «медикаментозного сну», не створюючи дискомфорту для пацієнта.
- Видалення поліпів з використанням сучасних ендоскопічних методик під час колоноскопії, яке не потребує окремої процедури
Поліпи кишківника зазвичай ніяк себе не проявляють. Рідко спостерігаються такі симптоми, як поява крові в калі, закреп або діарея (при великих поліпах). Але в більшості випадків, людину ніщо не турбує.
Тому дуже важливе профілактичне обстеження. Для виявлення поліпів використовується колоноскопія. Лікар оглядає слизову оболонку прямої та ободової кишки за допомогою ендоскопічного обладнання.
При виявленні поліпів одразу ж проводиться їхнє видалення – поліпектомія. Через колоноскоп вводяться інструменти для маніпуляцій – петлі або щипці. Ендоскопічна поліпектомія є малоінвазивним методом оперативного втручання, застосування якого дозволяє звести до мінімуму ризики розвитку післяопераційних ускладнень і рецидивів поліпозу.
Видалене новоутворення обов’язково відправляється на патогістологічне дослідження.
Профілактика у медичному центрі Вік здоров’я
Регулярний скринінг і поліпектомія захищають від ракe товстої і прямої кишки, знижуючи захворюваність на 80%.
Якщо ви старше 50 років або страждаєте запальними захворюваннями кишківника (виразковий коліт, хвороба Крона), маєте близьких родичів з раком товстої і прямої кишки, запишіться на колоноскопію в медичний центр Вік здоров’я!
Медичний центр «Вік здоров’я» надає пацієнтам широкий спектр послуг, серед яких можливість проведення ендоскопічного дослідження товстої кишки і видалення виявлених поліпів із залучення сучасних малоінвазивних методів. Високий рівень професіоналізму наших фахівців, використання високотехнологічного обладнання та застосування інноваційних методів лікування поліпів дозволяють знизити можливі ризики та підвищити ефективність лікування.
Крім того, Ви можете пройти комплексну програму обстеження з метою скринінгу онкологічних захворювань, яка включає, в тому числі, і колоноскопію.
Довгого віку – міцного здоров’я!