Булхорн

Булхорном називають метод корекції хірургічної підтяжки верхньої губи, через що зменшується відстань між носом та облямівкою губ.

Булхорн рекомендовано людям, у яких через вікові зміни або індивідуальні особливості збільшена відстань між контуром губ та носом. Існує принцип золотого перерізу, де дана відстань не має перевищувати встановлені 1.2-1.5 сантиметри. Але через індивідуальну будову обличчя, ця ділянка може бути подовженою, візуально роблячи обличчя старшим. Незначна корекція верхньої губи виправить ситуацію, роблячи обличчя молодшим та свіжим.

Хірургічний метод збільшення губ, їхньої корекції чи створення необхідної симетричності – отримав назву хейнопластика, а результат такої операції зберігається назавжди. Булхорн є одним з різновидів хейлопластики, коли хірург проводить корекцію верхньої губи пацієнта між носом та верхньою губою.

В залежності від місця розрізу, розрізняють два види операції булхорн:

 1. Зовнішній булхорн – злитий надріз робиться хірургом під носом пацієнта;
 2. Італійський булхорн – окремий невеликий за розміром розріз робиться під кожною ніздрею.

Різниця техніки булхорн від інших видів хейлопластики

Розрізняють декілька видів хейлопластики, де кожен окремий вид виконується з певною ціллю.

Техніка VY підходить для тих пацієнтів, у яких відстань від носа до верхньої губи відповідає нормі. Дана техніка передбачає нанесення розрізів V-форми на слизовій внутрішньої поверхні верхньої губи, після чого проводиться ушивання надрізів у формі літери Y. Такі шви дають результат збільшеної верхньої губи.

Техніка «Париж» – за принципом даний метод схожий з попереднім VY, але хірургом робляться не лише вертикальні, а й горизонтальні надрізи. У результаті, після процесу накладання швів, середня частина губи отримує форму серця.

Хейлопластика вкорочувальна – необхідна пацієнтам з надмірно подовженими губами. Операція допомагає позбутися частини шкіри губ у вигляді еліпса. У результаті пацієнт отримує бажану форму губ, а обличчя в цілому набуває виразного та гармонічного вигляду.

Кессельрінг – ще один тип хейлопластики для пацієнтів, які мають тонку слизову, що при використанні інших методів хірургічного втручання може бути пошкодженою. Кессельрінг є методом, при якому хірург робить тонкий надріз за контуром губи, та потім виконує її делікатне вивертання.

Підтяжка Corner lift та резекція DAO два типи хейлопластики, завдяки яким хірург підіймає куточки рота. Підтяжка підійде пацієнтам з віковим опущенням куточків рота. При такій процедурі лікар відсікає надлишки шкіри з кутиків рота та над верхньою губою. Резекція – це розсічення м’яза, після чого куточки рота підіймаються. Щоб досягти бажаного результату, хірург може обрати комбінацію двох технік хейлопластики, до прикладу резекцію та булхорн.

Протипоказання до проведення операції булхорн

Хірург ретельно вивчає анатомічні особливості пацієнта, і на основі резутатів дає відповідь – можна виконувати операцію булхорн чи ні. Однак є ряд протипоказань до проведення хейлопластики:

Коли рекомендовано проводити хейлопластику – булхорн?

Покази для проведення хейлопластики наступні:

 • При порушенні пропорцій та наявності асиметрії губ з будь-яких причин: травми, невдалий досвід з філерами, вроджений дефект тощо;
 • При маленькому об’єму губ;
 • При надмірно великих губах;
 • При проблемі звисаючої з віком верхньої губи;
 • При відсутності чіткого губного контуру;
 • При невдалій корекції губ після застарілого татуажу;
 • При наявності «заячої» губи.

Як результат, клієнт медичного центру «Вік здоров’я» отримує назавжди підтягнуту губу, правильну симетричність губ, ефект омолодження обличчя та відкриту посмішку.

Хейлопластика технікою булхорн у медичному центрі «Вік здоров’я»

Пластичний хірург до початку операції обов’язково проводить огляд та обстеження пацієнта, уважно вивчає його анамнез, та прописує індивідуальний план обстеження перед хірургічним втручанням. Також пластичний хірург зобов’язаний розповісти про особливості операції та тонкощі реабілітаційного процесу.

Перед початком операції, пацієнт має обов’язково здати загальний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, коагулограму, ЕКГ та інші обстеження, згідно з прописаним індивідуальним планом. Отримані результати допоможуть лікарю переконатися в готовності організму пацієнта до хірургічного втручання та швидкої реабілітації.

Булхорн у клініці «Вік здоров’я» у Львові

Булхорн є малоінвазивною пластичною операцією, тому потреба у госпіталізації відсутня. Пластичні хірурги клініки «Вік здоров’я» проводять операції згідно з сучасних медичних стандартів:

 • Шкіра пацієнта обробляється антисептичними засобами;
 • Хірург робить розмітку місця операції;
 • Зона втручання знеболюється анестетиком – використовується місцева анестезія;
 • По розмітці лікар робить надріз, забирає зайву шкіру, стягує верхній та нижній краї надрізу, тому верхня губа вивертається та візуально стає більшою. Шов накладається таким чином, щоб його не було помітно після загоєння.
 • Операція триває до 1 години, тому вже через 3-4 години пацієнт може повернутись додому.

Перші результати операції будуть помітні після спадання набряку. А повноцінний результат можна побачити після 2-2.5 місяці.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти
Яворський Олександр Михайлович

Пластичний хірург. Вища категорія.

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!