Ультразвукова діагностика – це діагностична методика, яка базується на використанні ефекту ультразвукової хвилі в розпізнаванні будови внутрішніх органів та систем, їх взаємного розташування та функціонування.
Лікарі ультразвукової діагностики допомагають достатньо точно поставити діагноз при захворюваннях внутрішніх органів та опорно-рухового апарату людини.
УЗД — це безпечний та неінвазивний метод дослідження тканин і внутрішніх органів за допомогою ультразвуку. У процесі ультразвукового дослідження датчик апарату випромінює УЗ-хвилі, які по-різному проходять і відбиваються в різних тканинах
Переваги
- Апарат експертного класу
- Всі види УЗД
- Швидке отримання результатів
- Доступна ціна
- Точна візуалізація зображень
- Безпека процедури
Види УЗД
Щоб отримати необхідні для діагностики візуалізації, можуть застосовуватися різні види УЗД:
- Трансабдомінальне — датчик зовнішнього типу переміщується на поверхні шкіри за допомогою спеціального гелю.
- Трансвагінальне — датчик апарату вводять у піхву для більш точної візуалізації жіночих статевих органів.
- Трансректальне — обстеження органів малого таза (простати, статевих органів у дівчаток і дівчат) виконується датчиком, введеним у пряму кишку.
- УЗД з еластографією — технологія, яка доповнює традиційну УЗД і дає можливість із високою точністю оцінювати еластичність тканин і виявляти пухлини, що мають нижчу еластичність. УЗД з еластографією популярна в онкології й значно розширює діагностичні можливості ультразвукового дослідження.
Показання для використання будь-якої методики УЗД визначає лікар УЗ-діагностики індивідуально з кожного конкретного випадку.
У медичному центрі Вік здоров’я можна зробити різні види УЗД.
Ультразвукова діагностика необхідна, коли:
- підозри на новоутворення;
- ймовірність аномалій у будові органів та їхніх структур;
- деякі травми;
- жовтяниця;
- переповненість і розпирання живота після їди;
- болі та дискомфорт у серці, шиї, молочних залозах, попереку, статевих органах тощо;
- підвищене газоутворення;
- погіршення апетиту;
- різке схуднення без видимих причин;
- артеріальна гіпертензія;
- порушення сечовиділення;
- набряклості;
- тривала субфебрильна температура;
- труднощі під час ковтання;
- безпричинний кашель;
- задишка;
- емоційна лабільність;
- запаморочення;
- нестійкість під час ходьби;
- непритомності;
- ознаки мастопатії;
- збільшення лімфовузлів та ін.
Також показаннями до УЗД є клінічні випадки, які вимагають оцінку динаміки розвитку патології або ефективності проведеного лікування.
Підготовка до УЗД
Іноді спеціальна підготовка до УЗД не потрібна.
- УЗД органів черевної порожнини.
За 2–4 годин до обстеження потрібно відмовитися від їжі, куріння, жування жуйки, будь-яких спазмолітичних препаратів. У цей час можна тільки пити чисту воду.
- УЗД нирок і надниркових. У день дослідження можна пити воду та їсти.
- Трансабдомінальне УЗД жіночих статевих органів, сечового міхура. Перед УЗД рекомендується попередньо наповнити сечовий міхур рідиною, яка створює необхідне для дослідження «акустичне вікно». Для цього потрібно за 1–1,5 години до процедури випити до 1,5 л рідини, крім соків і газованих напоїв.
- Трансвагінальне УЗД жіночих статевих органів. Процедуру можна виконувати в будь-який день місячного циклу, крім днів менструації. Перед виконанням процедури треба випорожнити сечовий міхур.
- Трансректальне УЗД передміхурової залози, сечового міхура проводиться з повним сечовим міхуром. Для цього потрібно за 1–1,5 години до дослідження випити близько 1–1,5 л води (соки й газовану воду вживати не рекомендуються). Їсти та пити в день виконання процедури дозволяється.
- УЗД молочних залоз. Найбільш інформативними будуть результати дослідження, отримані між 5 і 14 днями місячного циклу. Хоча в разі необхідності лікар може призначити процедуру і в інші дні циклу.