УЗД молочних залоз – інноваційний метод діагностики, який дозволяє лікарю оцінити структуру тканини органа та виявити патологічні зміни в ньому на ранніх стадіях розвитку. До переваг обстеження відносяться відсутність спеціальної підготовки, безболісність і безпека.
Ультразвукове дослідження молочних залоз належить до обов’язкових видів профілактики проблем зі здоров’ям жінки. Після 30-річного віку його рекомендується проходити щорічно, а після 50 років – бажано двічі в рік, навіть при відсутності описаних вище неприємних симптомів.
Покази:
- Запалення та травми молочних залоз
- Зміна шкіри на грудях
- Зміна розмірів залоз та їх форми
- Дискомфорт у грудях, не пов’язаний з менструальним циклом
- Збільшення пахвових лімфовузлів
- Поява рідких виділень із сосків
- Спадковість
- Набухання залоз при менструації.
- Больові і дискомфортні відчуття в грудях.
- Виділення гною, слизу, крові з соска.
- Ущільнення в області грудей.
- Почервоніння і лущення грудей.
- Зміни стану соска – втягнутий, запалий, розпухлі.
Ультразвуковий метод обстеження молочних залоз (МЗ) з еластографією
Ультразвуковий метод обстеження молочних залоз з застосуванням еластографії – це сучасний високоінформативний метод діагностики стану тканини молочної залози з метою виявлення небезпечних патологічних процесів на ранніх стадіях.
За допомогою ультразвукової діагностики лікарі мають можливість дослідити молочні залози і виявити поширені небезпечні захворювання (кісти, новоутвори, дисгормональні зміни). Застосування еластографії під час обстеження вкаже на рівень онконастороженості.
Особливої підготовки до дослідження немає. Єдиною умовою для отримання точних і повних результатів є вибір дня проведення УЗД.
Найкраще обстеження проводити в першій половині менструального циклу, тобто до овуляції, в період з 5 по 12 день. Лікар вказує на анатомічні або функціональні зміни, які побачив на УЗД та описує їх на фірмовому бланку згідно протоколів та підтверджує фотографією.
Чекаємо Вас на УЗ-діагностику на апараті експертного класу у медичному центрі Вік здоров’я!
Довгого віку – міцного здоров’я!