УЗД органів малого тазу у жінок – це високоінформативний, безпечний, простий в проведенні метод діагностики. Виконує функцію контролю стану внутрішніх органів жінки, допомагає проводити діагностику та моніторинг пухлинних утворень матки і яєчників, виявляти причини безпліддя та маткових кровотеч.
Покази до УЗД:
- Ниючий біль внизу живота та дискомфорт
- Мажучі виділення протягом менструального циклу
- Діагностика вагітності
- Підозра на пухлину, кісту та інші подібні патології
Діагностика з метою профілактики може виконуватися у будь-який час, крім періоду менструації. Оптимальний час для проведення гінекологічного планового УЗД — це перші 3-5 днів після закінчення менструації, але не пізніше 7-10 дня менструального циклу (якщо рахувати з першого дня менструації).
Підготовка до УЗД:
Перед трансвагінальним обстеженням необхідно спорожнити сечовий міхур, щоб це не заваджало процесу візуалізації.
Під час проведення трансабдомінальної діагностики пацієнтці необхідно прийти до медичного центру на повний сечовий міхур (для цього можна за 1 годину до УЗД випити 1,5 л літри негазованої води)
Мета даного УЗД – виявлення провокуючих факторів, які викликають порушення функціональності органів, які локалізуються безпосередньо в ділянці малого тазу. УЗД органів малого тазу у медичному центрі «Вік здоров’я» проводять досвідчені лікарі.
Покази для проведення гінекологічного УЗД:
- нерегулярні місячні;
- біль унизу живота;
- патологічні виділення з піхви;
- кровотеча;
- вагітність;
- сильний біль при менструації;
- підозра на кісту, пухлину або запальні процеси;
- ускладнення після пологів;
- спостереження після аборту;
- безпліддя;
- підбір контрацептивів;
При УЗД органів малого тазу жінки обстежується матка, ендометрій, маткові труби, яєчники і сечовий міхур.
Визначаються положення, форма, основні розміри матки і будова її стінок; досліджуються серединні маткові структури: порожнина матки і ендометрій.
Оцінюється стан яєчників щодо матки, їх розміри, розміри фолікулів і жовтого тіла (утворення, яке залишається на місці фолікулів після виходу яйцеклітини з яєчника).
Проводиться співставлення з фазою менструального циклу.
Визначається наявність вільної рідини (в нормі після виходу яйцеклітини з яєчника, вона є в невеликій кількості) і наявність пухлинних утворень в порожнині малого тазу.
Дослідження дає можливість діагностувати вроджені аномалії розвитку матки, наявність яких може бути причиною безпліддя, підвищувати ризик передчасних пологів, мимовільного переривання вагітності, внутрішньоутробної загибелі плоду, неправильного положення плоду і порушення родової діяльності.
При УЗД органів малого тазу виявляється внутрішній ендометріоз або аденоміоз (розростання ендометрія в стінку матки) і ендометріоїдних кіст яєчників. Діагностика ендометріозу має значення для прогнозу можливості вагітності .
УЗД дозволяє діагностувати вагітність починаючи з 3-4 тижнів. Діагностуються різні види позаматкової вагітності.
За допомогою УЗД контролюється стан внутрішньоматкового контрацептиву, своєчасно виявляється неправильне розташування, часткове або повне випадання ВМК з порожнини матки, вростання частин контрацептиву у стінку матки.
Також виявляються гіперпластичні процеси ендометрію (гіперплазії, поліпи, злоякісні пухлини ендометрію), об’ємні утворення яєчників.
Чекаємо Вас на УЗ-діагностику на апараті експертного класу у медичному центрі Вік здоров’я!
Довгого віку – міцного здоров’я!