Лікування аденоми передміхурової залози

Аденома передміхурової залози (Доброякісна гіперплазія передміхурової залози, Доброякісна гіперплазія простати,  — це захворювання, що супроводжується розростанням тканин залозистого епітелію передміхурової залози, які оточують сечівник, що призводить до порушення сечовиділення. Найчастіше при виникненні доброякісної гіперплазії передміхурової залози розростання тканин проходить у вигляді утворення одного або кількох вузлів, які поступово ростуть і здавлюють сечівник, що призводить до утруднення сечовиділення.

Пухлиноподібний ріст при доброякісній гіперплазії простати має доброякісний характер, та не супроводжується метастазуванням, що відрізняє його від злоякісної пухлини передміхурової залози.

Як правило, аденомою страждають чоловіки старше 45 років. У половини представників чоловічої статі вона виникає після 50-ти, і, згідно з офіційною статистикою, чим старше чоловік, тим вище шанси розвитку у нього аденоми. Сьогодні вона вважається однією з найпопулярніших хворіб чоловіків похилого віку.

Можна виділяти ряд факторів, що підвищують ймовірність появи захворювання:

 • зайва вага;
 • “сидячий” спосіб життя і нестача рухливості (веде до застою крові в органах малого тазу);
 • гормональний дисбаланс;
 • шкідливі звичні і нездорове харчування.

З урахуванням цих причин, найкращою профілактикою аденоми виступає активний, здоровий спосіб життя.

Причини розвитку аденоми простати

Навколо причин виникнення аденоми простати у чоловіків до сьогоднішнього дня існує багато суперечок. Розвиток захворювання пов’язують з віковими змінами в організмі чоловіка. Після 40-50 років кількість вироблюваного організмом тестостерону знижується, а естрогену, навпаки, збільшується.

Тестостерон вважається чоловічим гормоном, а естроген – жіночим.

Порушення балансу цих гомонів у чоловічому організмі призводить до дисфункції клітин передміхурової залози, за рахунок чого і з’являється пухлина передміхурової залози або доброякісна гіперплазія простати. Клітини органу збільшуються в обсязі і здавлюють сусідні сечовивідні органи (сечовий міхур, сечівник), а також пряму кишку.
До причин аденоми простати, в тому числі відноситься підвищення в крові простатспецифічного антигену (ПСА), речовини, яку виробляють клітини передміхурової залози.

Факторами ризику аденоми простати вважається вік, нестача цинку в організмі і дисбаланс андрогенів (статевих гормонів) в організмі.

Симптоми аденоми можуть бути малопомітними або не проявлятися зовсім. До головних симптомів аденоми відноситься:

 • Ускладненість сечовипускання (головним чином вночі);
 • Переривчасте або ослаблене сечовипускання;
 • Неповне спустошення сечового міхура;
 • Затримка сечі і набряклість;
 • Часті позиви до сечовипускання, нічні підйоми
 • Відчуття переповнення сечового міхура
 • Дискомфорт в ділянці паху, прямої кишки
 • Затримка сечі і можливість її виведення тільки через катетер.

Основними симптомами аденоми передміхурової залози є порушення сечовипускання і часті позиви відвідати туалет, дискомфорт і біль в ділянці паху та внизу живота. Все це призводить до зниження якості життя, змушує чоловіка часто вставати по ночах і відчувати себе некомфортно.

Будь-які симптоми порушення сечовипускання є приводом звернутися до уролога і пройти діагностику здоров’я простати. Найчастіше причиною переривчастого сечовипускання у чоловіків старшого віку та частих позивів в туалет є саме аденома простати.

Однак ці симптоми можуть викликати й інші захворювання. Встановити правильний діагноз можна тільки після комплексної діагностики.

На ранніх стадіях захворювання пацієнтам показана медикаментозна терапія, тоді як на більш пізніх етапах лікування застосовують тільки хірургічні методи.

Діагностика аденоми передміхурової залози

У нашому медичному центрі Вік здоров’я є всі умови для якісної діагностики гіперплазії аденоми.

Для діагностики аденоми простати лікар-уролог:

 • Вивчає історію хвороби, збирає медичний анамнез, аналізуючи при цьому тривалість захворювання і скарги пацієнта. На консультації проводиться взяття мазків з уретри.
 • Проводить пальпацію простати через пряму кишку, визначаючи щільність, розмір і напрямок збільшення аденоми.
 • Призначає лабораторні аналізи: ЗАК, ЗАС, біохімія крові з визначенням наявності сечовини і креатиніну, аналіз крові на ПСА (простатспецифічний антиген).
 • Якщо показано хірургічне лікування та виникла потреба визначитися з методом, проводять трансректальне УЗД передміхурової залози.
 • При деякому протіканні захворювання може знадобитися рентгенографія органів сечостатевої системи, а в інших випадках – КТ (комп’ютерна томографія).
 • В діагностиці аденоми простати використовують ендоскопічні методи: уретроскопію і цистоскопію.
 • До сучасних діагностичних методів, що допомагають виключити злоякісну пухлину, відноситься біопсія тканини простати.

Методи лікування аденоми простати: медикаментозні, оперативні, малоінвазивні та інші.

Медикаментозна терапія

Одним з найбільш поширених і доступних методів є медикаментозний. Наші урологи застосовують добре вивчені в усьому світі ефективні препарати, які впливають на функції передміхурової залози та допомагають позбутися порушень сечовипускання.

Також консервативне лікування спрямоване на зменшення гіперплазії передміхурової залози, зниження больових відчуттів і інших симптомів.

Хірургічне лікування аденоми простати

Якщо консервативне лікування не принесло очікуваного результату або ж присутня запущена форма захворювання, що спричинила ускладнення, то необхідно проведення оперативного втручання.

Бездоганно оснащена операційна нашого центру дозволяє проводити різні хірургічні процедури, в тому числі малотравматичні та безболісні. Медичний центр Вік здоров’я обладнаний лапароскопічною, ендоскопічною апаратурою. Лікарі-урологи надають планову та ургентну допомогу.

Також працює цілодобовий стаціонар зі зручними палатами. Пацієнти стаціонару після проведеного оперативного втручання знаходяться під постійним наглядом кваліфікованого медичного персоналу.

Операції при аденомі простати:

 1. Аденомектомія.Повне видалення передміхурової залози. Виконується лапароскопічним і відкритим методом. Застосовується в складних випадках з розміром аденоми більше 40 г і наявними ускладненнями.
 2. Трансуретральна резекція аденоми простати.Один з найбільш поширених хірургічних методів. Це малоінвазивне втручання, даний метод практично не має рецидивів. Пацієнт протягом доби дотримується постільного режиму. Два тижні йому показана дієта і рясне пиття.
 3. Цистостомія.У складних, запущених випадках, якщо не існує альтернативних шляхів вирішення проблеми, але треба терміново забезпечити відтік сечі, встановлюють дренажну трубку. Це паліативна допомога, яка застосовується в неоперабельних випадках.

Контроль захворювань простати

Гіперплазія передміхурової залози часто протікає безсимптомно, тому є великий ризик розвитку ускладненого захворювання, яке важко піддається лікуванню. Щоб уникнути подібних проблем зі здоров’ям, усім чоловікам, починаючи з 25-30-річного віку, рекомендується кожні півроку проходити обстеження в лікаря уролога.

Сучасні методи лікування, новітнє обладнання, а також команда досвідчених лікарів урологів медичного центру Вік здоров’я, з багаторічним практичним досвідом забезпечать якісну діагностику та ефективне лікування.

Щоб зберегти здоров’я передміхурової залози на довгі роки, урологи рекомендують хоча б раз на рік консультуватися у фахівця.

Крім того, доведено зв’язок між простатитом і запаленням аденоми простати. У зв’язку з цим важливо жити регулярним статевим життям і вести рухливий здоровий спосіб життя –  це позитивно впливає на здоров’я простати і чоловіче здоров’я в цілому.

Медичний центр Вік здоров’я надає повний спектр допомоги урологічним пацієнтам з аденомою простати від дзвінка і до повного одужання.

Переваги лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози в медичному центрі Вік здоровя:

 • якісне обслуговування;
 • сучасне діагностичне обладнання;
 • лікарі, які володіють усіма сучасними методиками лікування;
 • сучасна хірургія одного дня без болю і великих рубців;
 • постійний зв’язок з лікарем;
 • стаціонарне лікування;
 • комфортні умови прийому пацієнтів;
 • індивідуальний мікроклімат з бактерицидними фільтрами
 • доступні ціни та гнучка система знижок.

Своєчасне обстеження допоможе зберегти і продовжити чоловіче здоров’я.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!