Лікування уретриту

Уретрит або запалення уретри — це запалення слизової оболонки сечовидільного каналу, викликане інфікуванням різними мікроорганізмами.

Уретрит є найпоширенішим захворюванням, що передаються під час статевих контактів. Воно зустрічається і у чоловіків, і у жінок. Але в силу специфіки будови сечостатевої системи, у чоловіків уретрит супроводжується гострою симптоматикою і серйозними дискомфортними відчуттями. А ось у жінок запалення уретри часто взагалі не проявляється, тобто протікає приховано.
Тільки в поодиноких випадках уретриту причина інша, наприклад, через введення катетера в сечовий міхур, введення сторонніх предметів в сечівник або як ускладнення інфекції сечової системи.

Як часто виникає уретрит?

Кількість випадків уретриту неможливо визначити, оскільки в багатьох випадках протікає без симптомів. Крім того, багато людей із симптомами уретриту не звертаються до лікаря і не лікуються. З огляду на те, що захворювання передаються статевим шляхом, це хвороба переважно молодих, сексуально активних людей.

Як проявляється уретрит?

Уретрит може протікати без симптомів і скарг. Так відбувається у 70 % жінок та до 50 % чоловіків з уретритом, викликаним хламідіями. Гонорейний уретрит зазвичай протікає з вираженими симптомами.

Симптоми з’являються через кілька (4–7) днів у разі гонорейної інфекції або протягом 2-х тижнів, у разі негонококової інфекції, від статевого контакту з інфікованим партнером.

Симптомами уретриту у чоловіка є:

 • виділення слизово-гнійного або гнійного вмісту з уретри. Виділення можуть бути різного кольору: білуватий, жовтуватий, зеленуватий або коричневий. Виділення з уретри можна виявити на основі забруднення білизни (засохлі плями, викликані виділеннями з уретри). У виділеннях з уретри можуть бути домішки крові.
 •  біль, печіння або поколювання, які відчуваються в уретрі, особливо в дистальному кінці уретри на її зовнішньому отворі на верхівці статевого члена під час сечовипускання. Ці скарги можуть бути найсильнішими зранку, під час першого після ночі сечовипускання. Може бути видно подразнення, почервоніння отвору уретри
 • свербіж зовнішнього отвору уретри, який також відчувається в період між сечовипусканнями
 • важкість або навіть біль у яєчках
 • можуть проявлятись, особливо в нелікованих випадках,  наступні симптоми, що вказують на ускладнення або додаткову хворобу, наприклад, інфекцію сечової системи, простатит або епідидиміт (гарячка, біль промежини, біль в тазу, часте сечовипускання, терміновий позив на сечовипускання тощо).

Симптоми у жінки це:

 • вагінальні виділення (поява або їх збільшення)
 • біль внизу живота
 • рідше такі порушення, як міжменструальна вагінальна кровотеча, значне збільшення менструальної кровотечі, печіння під час сечовипускання.

Навіть без лікування симптоми уретриту майже завжди проходять самостійно до шести місяців, як правило, протягом декількох тижнів. Це не означає вилікування від інфекції. У багатьох випадках людина все ще інфікована і може передавати інфекцію сексуальним партнерам.

Що робити при появі симптомів уретриту?

 1. В разі появи симптомів, що вказують на уретрит, зверніться до лікаря уролога медичного центру Вік здоров’я, або гінеколога. Дуже важливо негайно почати лікувати інфекцію, так як це попередить ускладнення і зараження статевих партнерів.
 2. Також слід утримуватися від будь-яких сексуальних контактів, оскільки можна заразити партнерів.
 3. Усі сексуальні партнери хворої особи також повинні негайно звернутися до лікаря, оскільки дуже ймовірно, що вони  також інфіковані, навіть якщо у них відсутні симптоми.

Діагностика уретриту у медичному центрі Вік здоровя

Під час збору анамнезу лікар, запідозривши уретрит, який є захворюванням, що передається статевим шляхом, завжди збирає інформацію про статеві контакти, їх тип, чи партнери використовували презерватив, чи не хворіють нинішні партнери, чи не лікуються від інфекцій сечостатевої системи, а також інформацію про попередні захворювання, які передаються статевим шляхом.

Під час огляду пацієнта лікар оглядає та обстежує статеві органи, отвір уретри та навколишню ділянку, лімфатичні вузли в паху, а у чоловіка зазвичай проводить ректальне (через пряму кишку) пальцеве дослідження простати. Оцінює наявність та характер виділень з уретри (оглядаючи нижню білизну, стискаючи уретру для отримання витікання виділень).

Інформація з анамнезу, характер скарг та результати медичного огляду зазвичай є достатніми для того, щоб лікар діагностував уретрит і призначив відповідне лікування.

Лікар уролог медичного центру Вік здоров’я призначає загальний аналіз сечі та посів сечі (особливо, якщо симптоми вказують на можливість інфікування сечової системи), мікроскопічне дослідження виділень або мазка з уретри, посів виділень або мазка з уретри або мазка з піхви та шийки матки.

Лікування уретриту у медичному центрі Вік здоровя

Уретрит викликається інфекцією і лікування передбачає використання антибактеріальних, антимікробних лікарських засобів.

Слід утримуватися від статевих контактів до кінця лікування, що зазвичай означає перерву на 7 днів (навіть, якщо лікування полягає в прийомі препарату одноразово). Це стосується і партнерів, що проходять лікування.

Неприємне захворювання, яке багатьом здається простим і безпечним, може стати таким через ускладнення. Якщо не виконувати лікування уретриту, то чоловік ризикує отримати більш серйозні проблеми зі здоров’ям:

 • ураження сім’яних залоз;
 • цистит;
 • простатит;
 • імпотенція.

У жінок ускладнення уретриту призводять до пієлонефриту, циститу, іншим хворобам сечостатевих органів.

Запобігти подібним ризикам дозволяє своєчасне і якісне лікування уретриту. А якщо його причиною є статева інфекція, то заходи необхідно вживати не тільки хворому, але і всім його статевим партнерам.

Умовою успішного лікування є одночасне лікування статевих партнерів.

Після завершення лікування уретриту потрібно дотримуватись рекомендацій лікаря. Він може призначити контрольний візит після закінчення лікування (як правило, приблизно через 2 тижні), щоб оцінити ефективність лікування та переконатися, що сексуальні партнери пройшли лікування.

А для профілактичного огляду заплануйте найближчим часом візит до лікаря уролога у медичний центр Вік здоров’я, особливо якщо відвідували його більше, ніж рік тому!!!У нас:

 • сучасне обладнання для діагностики і лікування;
 • малоінвазивні технології лікування;
 • досвідченні спеціалісти, які постійно підвищують свою кваліфікацію;
 • медичний центр працює за міжнародними стандартами охорони здоров’я.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!