Отит – це запальний процес середнього, зовнішнього чи внутрішнього вуха. Отит – це небезпечне отоларингологічне захворювання, що супроводжується запаленням тканин вуха і болем. Найчастіше отитом хворіють діти, однак через неналежне лікування застуди, отит може з’явитися у людей будь-якого віку.
Види отиту залежать від місця запального процесу. Так, отит можна розділити на три типи: внутрішній, середній та зовнішній. Середній отит зустрічається найчастіше.
Появу вушної інфекції та подальше запалення може спровокувати цілий ряд причин:
Виходячи з типу і характеру отиту, симптоми можуть бути різними та відрізнятись. Проте, можна виділити основні, які допоможуть вчасно виявити запалення вуха:
Варто пам’ятати, що легке лікування може бути лише у випадку вчасного виявлення й боротьби з запаленням вуха. Невчасне виявлення отиту спровокує появу хронічної форми захворювання. До того ж, у випадку неналежного лікування, вірогідність отримання ускладнень, що можуть спричинити повну втрату слуху, запалення головного мозку, менінгіт та сепсис, значно зростає. Ускладнення від отиту можуть бути різними:
Виділяють три стадії гострого отиту середнього вуха:
Індивідуальна клінічна картина випливає зі стадії запалення, однак, всі типи мають спільні характерні особливості, серед яких сильний вушний біль, який перетікає у відповідну половину голови, біль в зубах, підвищення температури тіла та поганий слух.
ДІАГНОСТИКА:
Пацієнтам з порушенням слуху обов’язково проводиться ендоскопічне дослідження вуха і носа. Крім цього, вони скеровуються на апаратне дослідження органу слуху – аудіометрію.
ЛІКУВАННЯ
Лікування запалення вуха залежить від фази процесу запалення. Методи лікування мають протизапальну, антибіотикотерапію, знеболювальну дію. Головне завдання при лікуванні гострого отиту це – відновлення функції слухової труби. Також лікують захворювання, що призвело до середнього отиту (найчастіше це запалення носа чи придаткових пазух). При цьому застосовуються антибіотики, протизапальні нестероїдні засоби, краплі в ніс тощо.
У лікуванні всіх захворювань середнього вуха лікар отоларинголог повинен вирішити 3 завдання:
Ці завдання вирішуються в залежності від кожної конкретної ситуації або медикаментозним, або хірургічним шляхом.
Відповідно, алгоритм дій можна визначити тільки під час консультації та ендоскопічного огляду у лікаря отоларинголога.
Часто гострі отити, які не лікуються пацієнтом, набувають хронічної форми, та спричиняють появу ускладнень, які становлять загрозу життю пацієнта, а також спричиняють часткову чи повну втрату слуху й суттєво знижують якість життя пацієнта.
Ми знаємо, що людське здоров’я є великою цінністю, тому всі наші ЛОР-спеціалісти мають великий досвід, а наш заклад облаштований лише сучасною, новою апаратурою та інструментарієм. Ми завжди турбуємось про те, щоб наші пацієнти отримували європейський рівень послуг, почувались в безпеці та комфорті. Ми працюємо, щоб робити вас здоровими!
Довгого віку – міцного здоров’я!
к.м.н. лікар-отоларинголог
Лікар-отоларинголог
к.м.н. лікар-отоларинголог