Лікування приглуховатості

У медичному центрі «Вік здоров’я» можна пройти курс лікування захворювання приглухуватості. Приглухуватістю називають процес часткової втрати слуху, який спровокований певними захворюваннями, негативним впливом шуму, вікових та генетичних чинників. Близько чверті всіх випадків захворювання приглухуватості випадає на людей віком старше 65-ти років. Втім, незважаючи на вік пацієнта і джерело походження хвороби, почати курс лікування необхідно одразу після виявлення приглухуватості.

Види приглухуватості – синдрому зниження слуху

Зумовлене приглухуватістю порушення слуху коливається від найменшого зниження так званого соціально адекватного слуху до практично повної втрати слуху, породжуючи тонку межу з глухотою. Процес глухоти супроводжується певним зниженням слуху, під час якого пацієнт не чує слова, що голосно промовляються близько від його вуха. Виходячи з порушень функції звукопровідної чи сприймальної частин слухового апарату, існує три типи під глухуватості – сенсоневральна, кондуктивна.

Сенсоневральна приглухуватість – нейросенсорна

 Розвиток сенсоневральної приглухуватості відбувається у внутрішньому вусі. Це провокує відмирання волоскових клітин, що і є головною причиною порушення даного процесу. Так, під час сприйняття звуків, вони спотворюються та погіршуються. Сенсоневральна приглухуватість розвивається також від мікроциркуляторних порушень внутрішнього вуха при цукровому діабеті, гіпертонічних хворобах, мозкових артерій, проблем кровообігу у хребетній системі, підвищенню тиску рідини, що розташована у внутрішньому вусі, проблемах зі слуховим нервом тощо.

Нейросенсорна приглухуватість (сенсоневральна приглухуватість, перцептивна приглухуватість, кохлеарний неврит) – це хвороба, при якій відбувається зниження слуху через ураження органів внутрішнього вуха, слухового нерва або центру в головному мозку, який відповідає за сприйняття звуку.

Симптоми нейросенсорної приглухуватості

Головним симптомом сенсоневральної приглухуватості є зниження слуху. Часто виникає після перенесеного ГРВІ, психоемоційного стресу, інтоксикацій. Вражатися може як одне вухо, так і обидва одночасно.

Дуже частий симптом при цьому захворюванні – шум у вусі: може бути як високочастотним (дзвін, писк, «шипіння»), що частіше, так і низькочастотним.

При появі таких симптомів слід негайно звернутися до ЛОР-лікаря.

Кондуктивна приглухуватість

Проявляється через наявність перешкоди на шляху проведення і посилення звуків. Перешкода перебуває у зовнішньому вусі – сірчані пробки, зовнішній отит, вади розвитку, пухлини тощо, або також може виникати у середньому вусі – середній отит, отосклероз, пошкодження барабанної перетинки та слухових кісточок тощо.

Коли потрібно звернутися за допомогою?

Так, на першій стадії хвороба може не викликати певного дискомфорту. Однак дуже важливо одразу ж при наявності ранньої стадії приглухуватості звернутися до отоларинголога медичного центру «Вік здоров’я». Своєчасне звернення до лікаря допоможе швидко та ефективно призупинити прогрес захворювання, і, в певних випадках навіть відновити слух.

Симптоми:

 • Різке або поступове погіршення слуху – пацієнт постійно перепитує співрозмовника, а у шумних містах не чує мову людей, що стоять поруч;
 • Пацієнт помічає, що захворювання починає прогресувати – слух поступово зникає;
 • Хворий чує регулярний чи постійний дзвін у вухах;
 • Раптове погіршення слуху, що супроводжується головним болем, боязню світла, блювотою та болем у вухах.

Діагностика приглухуватості

Для виявлення причини появи приглухуватості та призначення індивідуального курсу лікування захворювання, отоларинголог медичного центру «Вік здоров’я» проводить повне обстеження хворого. Наші спеціалісти можуть використовувати різні методи діагностики:

 1. Отоскопія;
 2. Аудіологічне дослідження;
 3. Тимпанометрія;
 4. Комп’ютерна аудіометрія.

Лікування захворювання приглухуватості в медичному центрі «Вік здоров’я»

Лікування приглуховатості можна розділити на:

 • медикаментозне,
 • фізіотерапевтичне,
 • слухопротезування,
 • слухові вправи,
 • кохлеарну імплантацію.

Медикаментозна терапія включає:

 • застосування препаратів, що поліпшують мозковий кровообіг та стимулюють обмінні процеси в нервових;
 • додатково в комплекс включають вітамінні препарати групи B.

Форма та стадія розвитку приглухуватості є головним критеріям, за яким лікар призначає терапевтичні методи лікування.

Досвідчені кваліфіковані лікарі-хірурги отоларингологи які навчалися та стажувалися у провідних клініках України та Європи, надають ЛОР-послуги європейського рівня якості для маленьких і дорослих пацієнтів.

Загальна атмосфера піклування і доброзичливості, зручний для Вас графік роботи створюють відчуття комфорту і залишать гарне враження від відвідування нашого медичного закладу.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти
Бариляк Андрій Юрійович

к.м.н. лікар-отоларинголог

Кочан Роман Богданович

Лікар-отоларинголог

Цуп Юрій Миколайович

к.м.н. лікар-отоларинголог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!