Естетична гінекологія

Естетика інтимних зон, нітрохи не поступається за важливістю красі жінки, волосся, фігури. Більш того, більшість жінок усвідомлюють наявність певних проблем і незручностей, але не всі наважуються говорити про це вголос.

Естетична гінекологія – це новий напрямок в гінекології, дозволяє вирішити цілий ряд інтимних проблем, пов’язаних з віковими змінами або індивідуальними особливостями, збільшення сексуальної привабливості і психологічного комфорту.

Які проблеми може вирішити естетична гінекологія:

 • асиметрія статевих губ (або негарна форма);
 • зменшення чи пластика статевих губ – лабіопластика.
 • ослаблення і розтягування м’язів піхви;
 • сухість і дискомфорт;
 • нетримання сечі;
 • гіперпігментація інтимної зони;
 • збільшення точки G, підвищення чутливості;
 • часті вульвовагиніти.

Естетичні дефекти статевих органів жінки у медицині розподіляються на дві групи:

 1. Вроджені та набуті вади статевих органів;
 2. Зовнішні та внутрішні вади статевих органів.

Характерні симптоми до показання:

 • Наявність асиметрії зовнішніх статевих органів через вікові, післяпологові та анатомічні зміни й особливості;
 • Келоїдна деформація вульви після хірургічного втручання чи пологів;
 • Утворення гіпотрофії великих статевих губ – птозу;
 • Відчуття сухості статевих органів – ксерозу;
 • Утворення зіяння статевої щілини, що є наслідком порушення біоценозу піхви;
 • Процес випадіння матки та опущення піхви;
 • Нетримання сечі під час навантажень на прес – кашель, фізичні вправи;
 • Наявність аноргазмії та посткоїтальних циститів;
 • Через зниження лібідо;
 • При відчуттях болю під час інтимної близькості.

Естетична гінекологія дозволяє швидко та ефективно вирішити питання наявності різноманітних патологій статевих органів.

Проблеми, які виникають через побудову та функціонування жіночих статевих органів, у більшості випадків є головною причиною комплексів та фізичних недуг, які порушують нормальний ритм життя. Завдяки сучасним методикам естетичної гінекології дана сфера радикально покращує та змінює фізичне та психологічне життя пацієнтів.

Естетична гінекологія в медичному центрі «Вік здоров’я»

Термін “вагінальне омолодження” охоплює кілька різних процедур. Його іноді називають жіночою статевою пластичною хірургією, хірургією омолодження жіночих статевих органів, жіночої статевої косметичної хірургії, вульвовагінальної пластичної хірургії. Дуже важливо розуміти всі аспекти вагінального омолодження.

Цілком природньо відчувати деяку тривогу, незалежно від того, чи це хвилювання вашого очікуваного результату чи передопераційного стресу. Не соромтеся обговорювати ці почуття з вашим лікарем.

 До хірургічних операцій естетичної гінекології входять:

 • Лабіопластика – операція по корегуванню форми та розміру статевих губ. Жінка може їх збільшити чи зменшити, омолодити чи прибрати асиметрію.
 • Гіменопластика – операція по відновленню дівочої пліви. Може бути як короткочасною, так і довготривалою. Перший тип проводиться методом зшивання залишків дівочої пліви чи за допомогою накладення в три шари тканин з піхви. Довготривалий ефект здобувається методом збору слизистої, під слизистої та м’язового шару з тканин піхви.
 • Дефлорація – розрив дівочої пліви може проводитись у випадках коли природним чином пліва розривається лише частково під час статевого акту, завдаючи при цьому дискомфорт.
 • Вагінопластика – операція проходить під загальним наркозом та дозволяє зменшувати розмір вагіни, підтягнути тканини піхви, скорегувати статеву щілину. У деяких випадках можливе видалення загрубілих рубців, що виникли внаслідок травматичних пологів та лікування різних форм нетримання сечі.
 • Пластика клітора – втручання проводиться якщо жінка відчуває біль під час статевого акту, який спричинений великим розміром клітора. Також виконується хірургічне втручання при аноргазмії, коли клітор розташовано далеко від входу до піхви. Часто виконуються операції з видалення шкіряного капюшону, коли прибирається частина, що прикриває головку ерогенної зони – так жінка яскравіше відчуває оргазм.
 • Підтяжка піхви – процес, при якому в тканину піхви вшивається лігатурна нитка, яка відновлює процес створення колагенових волокон, що сприяє омолодженню органу. Також відбувається звуження піхви.
 • Корегування задньої спайки – видалення тріщини у вході до піхви, яка утворена під час інтимної близькості через сильний тиск. Використовується ін’єкція гіалуронової кислоти, щоб збільшити пружність.

ВАГІНОПЛАСТИКА

Вагінопластика – функціонально-естетична операція, спрямована на поліпшення естетики, підвищення чутливості і поліпшення функції статевих органів.

Мета пластики піхви в омолодженні статевих органів з відновленням їх функцій. Функція може бути порушена в результаті вікових змін, аномалій розвитку сечостатевої системи або травм, отриманих в процесі родової діяльності. Ці проблеми успішно вирішуються за допомогою вагінопластики. Проводиться пластика піхви під наркозом і триває близько години.

Реабілітація після операції триває від 1 до 3 місяців, в залежності від специфіки показань, ступеня вираженості функціональних порушень, обсягу хірургічного втручання, віку, стану здоров’я пацієнтки. Протягом відновного періоду потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря. Необхідно утримуватися від інтимного життя, не займатися спортом, уникати фізичних навантажень.

Вагінопластика дає стійкий результат – усуває естетичні дефекти, покращує сексуальне життя, повністю відновлює функцію статевих органів. Якщо жінка не планує надалі народжувати, результат інтимної пластики збережеться на все життя.

Покази до вагінопластики:

Існує три групи показань до інтимної пластики піхви:

 1. Покази пов’язані з порушенням зовнішнього вигляду і функції статевих органів після пологів.
 2. Покази пов’язані з віковими змінами.
 3. Естетичні та функціональні проблеми, що виникли в результаті порушень розвитку сечостатевої системи.
 1. Найчастіше причиною зміни зовнішнього вигляду і функції статевих органів стають травми піхви і промежини, отримані під час пологів. Травми можуть призводити до звуження або розширення піхви, розтягування стінок зі збільшенням обсягу, деформації піхви внаслідок утворення рубців.

Покази до вагінопластики є і функціональні зміни сечостатевої системи після пологів без порушення естетики зовнішніх статевих органів: закрепи, біль в животі, хворобливі відчуття під час статевого акту.

 1. Другу групу показів до інтимної пластики є вікові зміни, причиною яких є зниження еластичності тканин піхви і ослаблення м’язів тазового дна. Типові проблеми – опущення стінок піхви, порушення їх тонусу, зниження яскравості та гостроти відчуттів при статевому акті.
 2. Прямими показами до кольпопластики є аномалії розвитку, які унеможливлюють нормальне інтимне життя і грубо порушують роботу сечостатевої системи. До подібних дефектів розвитку відноситься відсутність сполучення між маткою і піхвою, аномально вузька піхва, аплазія піхви.

 Реабілітація після вагінопластики:

Будь-яке хірургічне втручання супроводжується порушенням цілісності тканин, що призводить до появи гематом, набряків і больових відчуттів. Ці симптоми післяопераційного періоду спостерігаються і після вагінопластики, але вони швидко проходять.

При відповідальному ставленні жінки до правил реабілітації, операція вирішує усі проблеми естетичного, функціонального і сексуального характеру і дає стійкий, довічний результат.

ЛАБІОПЛАСТИКА

Лабіопластика – напрямок інтимної пластичної хірургії, метою якого є зміна розміру і корекція форми статевих губ, поліпшення естетики статевих органів і їх омолодження.

Основні завдання Лабіопластики – поліпшення зовнішнього вигляду геніталій, підвищення якості сексуального життя і вирішення проблем функціонального характеру, викликаних збільшенням або деформацією статевих губ.

Покази до лабіопластики:

Видовження, надмірне збільшення, деформація або асиметрія статевих губ негативно впливає на якість сексуального життя. Через психологічні невпевненості жінка не отримує повноцінного задоволення в моменти інтимної близькості. Збільшення статевих губ нерідко веде до функціональних проблем. Жінки скаржаться на відчуття тертя в області зовнішніх статевих органів, яке виникає або посилюється при ходьбі, носінні тісної білизни або під час занять спортом.

Основні причини перерахованих інтимних проблем: деформація статевих органів в результаті родової травми, вроджені особливості розвитку геніталій і вікові зміни, що супроводжуються зниженням еластичності м’яких тканин, їх дряблістю, провисанням і, як наслідок, формуванням косметичних дефектів. Всі ці ситуації розглядаються в якості показів до проведення лабіопластики.

Покази до лабіопластики:

 • ✔ Травматична деформація геніталій після пологів.
 • ✔ Вроджені особливості розвитку статевих губ: видовження, асиметрія, гіпертрофія.
 • ✔ Вікові зміни з погіршенням естетики і функції статевих органів.
 • ✔ Бажання жінки змінити розмір або скоригувати форму статевих губ.

Лабіопластика повертає жінці впевненість у своїй красі і привабливості.

Лабіопластика дає стійкий естетичний результат. Чутливість статевих органів після операції не зменшується. Інтимна пластика не впливає на здатність жінки виносити і народити дитину.

ГІМЕНОПЛАСТИКА

Гіменопластика – операція інтимної пластичної хірургії, яка проводиться з метою відновлення цілісності дівочої пліви. Залежно від обраної техніки гіменопластики реабілітаційний період триває від 3 до 7 днів, протікає легко з мінімальним дискомфортом. Інша назва операції — рефлорація.

Покази до гіменопластики:

 • Гіменопластика проводиться виключно за бажанням жінки.

До не хірургічних методик естетичної гінекології можна віднести ін’єкційні процедури, де пацієнтці вводять гіалуронову кислоту:

 • Контурна пластика;
 • Плазмоліфтинг;
 • Лікування аноргазмії шляхом збільшення точки G.

В залежності від обраної методики та процедури, що були застосовані, термін дії та ефекту лікування може бути різним. Оперативне хірургічне втручання працює довше. Процедури, де непотрібна робота хірурга розраховані близько на рік, після чого їх бажано оновити.

Досвідчені лікарі гінекологи медичного центру Вік здоров’я проводять успішні оперативні гінекологічні операції, лікують патологічні процеси, що виникають на фоні захворювань статевої системи, видаляють пухлинні утворення, здійснюють корекцію та пластику вад розвитку.

Ми гарантуємо професійний та індивідуальний підхід при вирішенні кожної гінекологічної проблеми.

Кожній жінці потрібно бути не тільки здоровою, але і красивою, і тим більше – щасливою.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти
Філіпюк Ігор Теофілович

к.м.н. Лікар Акушер-гінеколог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!