Видалення кист бартолінової залози

Кіста бартолінової залози – це округле утворення, що виникло в результаті закупорки вивідних проток. Секрет з тих чи інших причин не може виділятися назовні, накопичується, розтягуючи стінки протоки, і утворює мішечок, заповнений густим вмістом.

Як утворюється кіста бартолінової залози?

Причини виникнення:

Безпосередня причина кіст в бартолінових залозах — потрапляння інфекції і розвиток запалення. Це можуть бути статеві інфекції (гонорея, трихомонада, уреоплазма, хламідія), грибкова інфекція при частих молочниці у жінки, а також умовно-патогенна мікрофлора (стафілокок, кишкова паличка, стрептокок).

Чим небезпечна кіста, та які її симптоми?

Сама кіста не має особливих симптомів та, як правило, не турбує жінок. Єдиною проблемою може бути неможливість виділення секрету, що багато пацієнток списують на інші фактори.

Однак, розростання кісти та її розвиток може спровокувати багато неприємних симптомів, до яких входять:

 • Підвищення температури;
 • Дискомфорт в районі піхви;
 • Больові відчуття;
 • Набряк;
 • Тиск.

Окрім того, в пацієнтки з кістою бартолінової залози може початися абсцес. Цей процес характеризується нагноєнням кісти. До симптомів входить:

 • Нестерпний біль, який робить неможливим ходіння, сидіння. Навіть в стані повного спокою відчувається гострий біль.
 • Загальна слабкість організму;
 • Озноб;
 • Підвищення температури, відчуття тиску.

До того ж, запалення кісти, яке зветься бартолінітом, протікає важко, з температурою і неприємними відчуттями. Абсцес або нагноєння кісти цілком може початися раптово, в будь-який день, і тоді все одно доведеться робити операцію.

Які є методи видалення кісти бартолінової залози?

Є декілька видів видалення кісти. Вони включають в себе:

 • Щадне видалення, при якому хірург забирає тільки капсулу та її вміст, а протока для виведення секрету формується наново), такий метод називають марсупіалізація;
 • Радикальне видалення. Такий метод використовують у випадках, коли гнійний абсцес спровокував незворотні наслідки. Процедура радикального видалення передбачає видалення не лише кісти та її змісту, але й самої бартолінової залози та протоки.

Обраний метод залежить від стану пацієнтки. Також, якщо неможливе медикаментозне втручання, хірург може запропонувати проведення операції.

 Неприємні відчуття будуть тривати не більше тижня, однак, в кожної пацієнтки все індивідуально.

Чому саме «Вік здоров’я»?

Для проведення процедури не вимагається госпіталізації. Процедура не є довготривалою.

Операції проводяться лікарями вищої категорії, кандидати медичних наук з великим досвідом хірургічної майстерності. Гінекологи-професіонали, які проходили навчання не тільки у клініках України, але і в Німеччині, Польщі, ОАЕ та США.

У медичному центрі «Вік здоров’я» є ультрасучасна операційна, що оснащена за останнім словом техніки обладнанням.
Майстерність оперуючих гінекологів і можливості обладнання медичного центру зробили реальним виконання всіх видів оперативних втручань лапароскопічним і гістероскопічним доступом!

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти
Філіпюк Ігор Теофілович

к.м.н. Лікар Акушер-гінеколог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!