Цистектомія – це оперативне втручання, спрямоване на видалення кісти яєчника зі збереженням здорових тканин. Вона дозволяє зберегти або повернути фертильність жінки.
ЯКИМИ БУВАЮТЬ КІСТИ ЯЄЧНИКА?
Фолікулярна кіста, розмірами до 3-4 см може ніяк не виявляти себе і самостійно зникнути протягом декількох менструальних циклів.
Кіста жовтого тіла, вона, як правило, дає слабку симптоматику, зростає не більше 8 см і самостійно зникає за 2-3 менструальних цикли.
Параоваріальна кіста утворюється близько яєчника між листками широкої маткової зв’язки, яєчником і трубою переважно в зрілому віці. Розвивається дуже повільно, але може вирости до гігантських розмірів.
Дермоїдна кіста – це частіше доброякісне новоутворення, яке являє собою скупчення тканин, не типових для даної локалізації: волосся, зуби, тканини інших органів, обмежених від здорових тканин капсулою. Вони з’являються внаслідок порушення ембріонального періоду. Як правило, не виростають до великих розмірів і можуть не мати ніякої симптоматики, але мають тенденцію до перетворення в злоякісну пухлину.
Ендометріоїдна кіста яєчників виникає в результаті розростання в яєчниках тканини, морфологічно і функціонально схожої на ендометрій (слизову оболонку матки). Відповідно ці ділянки також підлягають змінам під час менструального циклу і можуть кровити. Завдяки елементам крові вміст кісти набуває темно-коричневого кольору, а саму кісту іноді називають «шоколадною кістою»
СИМПТОМИ:
Рішення про те, медикаментозним чи оперативним повинно бути лікування кісти яєчника, лікар приймає відповідно ряду факторів.
ПОКАЗИ ДО ЦИСТЕКТОМІЇ ЯЄЧНИКА:
УСКЛАДНЕННЯ КІСТИ ЯЄЧНИКА:
СПОСОБИ ПРОВЕДЕННЯ ЦИСТЕКТОМІЇ
Цистектомія за способом проведення може бути:
Лапароскопічна цистектомія яєчника проводиться під загальною анестезією. Через 3-4 маленькі розрізи на передній черевній стінці пацієнтки в черевну порожнину вводяться відеокамера і хірургічні інструменти. Запис з відеокамери передається на монітор з багаторазовим збільшенням. Після ревізії органів черевної порожнини кіста відділяється від здорових тканин яєчника і відокремлюється так, щоб не пошкодити її оболонку. Після цього вміст кісти відсмоктують, а капсулу видаляють через один з отворів.
Перевагами лапароскопічної операції є мінімальна тривалість, невелика крововтрата, короткий період післяопераційної реабілітації та низька ймовірність розвитку післяопераційних ускладнень.
Лапаротомічна цистектомія яєчника теж проводиться під загальною анестезією. Для доступу в черевну порожнину проводиться один великий розріз на передній черевній стінці. Рана яєчника зашивається. Пошарово відновлюється цілісність очеревини і всіх структур передньої черевної стінки.
До лапаротомічних операцій вдаються, при:
Для аспірації вмісту кісти використовують трансвагінальний доступ.
Рішення про показання до операції і спосіб її проведення приймає лікар в кожному випадку індивідуально.
Чому саме «Вік здоров’я»?
Хірурги гінекологи медичного центру «Вік здоров’я» мають Європейські сертифікати з лапароскопії та гістероскопії. Операції проводяться лікарями вищої категорії, кандидати медичних наук з великим досвідом хірургічної майстерності.
Майстерність оперуючих гінекологів і можливості обладнання медичного центру зробили реальним виконання всіх видів оперативних втручань лапароскопічним і гістероскопічним доступом!
Довгого віку – міцного здоров’я!
Лікар-гінеколог
Лікар-гінеколог
к.м.н. Лікар Акушер-гінеколог