Лапароскопічні операції при інших гінекологічних захворюваннях;

Лапароскопія – це сучасний малотравматичний метод в діагностиці та хірургії, що дозволяє за допомогою спеціальної апаратури, спеціальними інструментами під візуальним контролем за допомогою ендоскопа оглядати внутрішні органи чи проводити операцію через мінімальні проколи розміром всього 0,5-1,5 см.

Кількість проколів залежить від типу і складності втручання, а діагностика можлива лише через 1 прокол в області пупка. По закінченню операції на місце проколів накладаються косметичні шви. 

 Головною перевагою лапароскопії є можливість виконання великих оперативних втручань з мінімальним пошкодженням тканин, що в свою чергу скорочує тривалість відновлення після операції (в деяких випадках навіть до одного-двох днів). При лапароскопії ймовірність виникнення ускладнень при операції та після неї зменшується, оскільки хірургічні інструменти практично не стикаються з органами, які не підлягають оперуванню.

Лікувальна (оперативна) лапароскопія – дозволяє:

 • виконувати реконструктивні (відновлення прохідності маткових труб) операції на маткових трубах при безплідді трубного походження;
 • проводити роз’єднання злук (адгезіолізис) при злуковій хворобі органів малого таза;
 • проводити фенестрацію (штучне утворення перфоративних отворів в капсулі яєчника) при склерополікістозних яєчниках;
 • проводити видалення, коагуляцію та каутеризацію ендометріоїдних гетеротопій при зовнішньому генітальному ендометріозі;
 • видаляти пухлини матки та її придатків;
 • видаляти плідне яйце для збереження маткової труби або її видалення при позаматковій вагітності;
 • проводити коагуляцію або ушивання місця розриву при розриві (апоплексії);
 • проводити стерилізацію маткових труб з метою контрацепції

Переваги лапароскопії :

1. Швидке загоєння проколу та швидше одужання.

Оскільки лапароскопія – це лише кілька невеликих проколів замість багато сантиметрового розрізу, це гарантує короткий період післяопераційної реабілітації.

Скорочений термін перебування пацієнта в стаціонарі.

Короткий післяопераційний період: через 3–4 години можна пити воду, через 5–6 годин – вставати, на 2-гу або 3-тю добу виписують з клініки.

2.  Значно менша травматичність та зменшення больового синдрому в післяопераційний період.

3.  Невеликий ризик післяопераційних ускладнень, менша ймовірність інфікування післяопераційних ран та утворення післяопераційних злук.

4.  Практично непомітні рубці та косметичний ефект (на тілі залишається три або чотири рубці довжиною 0,6–1 см). Лапароскопічні операції є косметичними завдяки відсутності довгого розрізу.

Лапароскопія проводиться як з діагностичною (діагностична), так і з лікувальною (оперативна) метою.

Операція проводиться під загальним наркозом в гінекологічному положенні пацієнтки. Черевна порожнина наповнюється вуглекислим газом, а потім через розрізи до 1 см вводяться 1-3 троакари, відеокамера та хірургічні інструменти. Завдяки гарному освітленню та збільшенню на екрані лікар може ретельно оглянути черевну порожнину і якісно виконати необхідні втручання.

Лапароскопія дозволяє не тільки зробити високоефективну операцію, звести до мінімуму ризик післяопераційних ускладнень, а й значно скоротити післяопераційний період, відмовитись від значної кількості медикаментів та швидко відновити працездатність.

Які операції можна провести лапароскопічно у медичному центрі Вік здоров’я:

 • Діагностика та хірургічне лікування трубного безпліддя, процесів спайки, фімбріостоматопластика (з відновленням прохідності маткових труб)
 • Полікістоз яєчників (каутеризація, резекція, Дріллінг)
 • Консервативна міомектомія при миомах тіла матки (лейоміома матки)
 • Складна міомектомія з перев’язкою маткових артерій
 • Аднексектомія, тубектомія (при кістах, гідросальпінксах, позаматкової вагітності та інших патологіях)
 • Сальпінготомія при позаматкової вагітності (зі збереженням труби)
 • Цистектомія (видалення параоварільних кіст, кіст яєчника)
 • Лапароскопічно асистована трансвагінальна гістеректомія (видалення матки при різній патології)
 • Тотальна лапароскопічна гістеректомія (видалення матки при різних патологіях)
 • Лікування зовнішнього ендометріозу геніталій
 • Хірургічна стерилізація

Володіння лапароскопічним швом на сьогоднішній день розглядається не як привілей хірургів ендоскопістів високого рівня, а як стандарт, без якого не допускають в жодну європейську операційну.

Майстерність оперуючих гінекологів і можливості обладнання медичного центру Вік здоров’я зробили реальним виконання всіх видів оперативних втручань лапароскопічним і гістероскопічним доступом.

Чому медичний центр «Вік здоров’я»?

Досвідчені лікарі гінекологи медичного центру «Вік здоров’я» проводять успішні оперативні гінекологічні операції, лікують патологічні процеси, що виникають на фоні захворювань статевої системи, видаляють пухлинні утворення, здійснюють корекцію та пластику вад розвитку.

Хірурги гінекологи медичного центру «Вік здоров’я» мають Європейські сертифікати з лапароскопії та гістероскопії, є кандидатами медичних наук та мають вищі кваліфікаційні категорії.

Ми гарантуємо професійний та індивідуальний підхід при вирішенні кожної гінекологічної проблеми.

Довгого віку – міцного здоров’я!

Наші спеціалісти
Філіпюк Ігор Теофілович

к.м.н. Лікар Акушер-гінеколог

Записатися на прийом

Ми перетелефонуємо Вам після оформлення заявки

Дякуємо! Ми передзвонимо до вас.

Повідомлення не відправлено. Спробуйте пізніше!